Latvijā šīs nedēļas sākumā reģistrēti 164,6 tūkstoši bezdarbnieku

Latvijā šīs nedēļas sākumā reģistrēti 164 585 bezdarbnieki, un bezdarba līmenis valstī ir 14,5% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir tikpat, cik nedēļu iepriekš, aģentūru BNS informēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica.

Viņa pastāstīja, ka daļā NVA filiāļu fiksēts neliels bezdarba līmeņa samazinājums, taču nekādas būtiskas izmaiņas nav novērotas. NVA filiāļu vadītāji gan stāstījuši, ka pēdējā laikā NVA sāk veidoties rindas, taču kopējos statistikas datos tas neatspoguļojas.

Pēc Paševicas teiktā, zemākais bezdarba līmenis ir Rīgā - 10,5%, Ventspilī - 10,8%, Jelgavā - 11%. Visaugstākais bezdarbs valstī joprojām ir Rēzeknē, kur bez darba ir 22,6% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem.

No reģioniem viszemākais bezdarba līmenis ir Rīgas reģionā, kur tas veido 11,5%, savukārt visaugstākais bezdarbs nemainīgi ir Latgales reģionā, kur pašlaik tas ir 22% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Patlaban valstī reģistrētas 3154 brīvās darbavietas, un tādējādi uz vienu vakanci pretendē 52 bezdarbnieki, liecina NVA apkopotā informācija.

Jau vēstīts, ka pirms nedēļas NVA bija reģistrēti 165 062 bezdarbnieki un bezdarba līmenis veidoja 14,5% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Latvijas ziņas