"Latvijas Pastā" piecos mēnešos presi abonē par 18% mazāk

Latvijas pasta kompānijā "Latvijas Pasts" (LP) pirmajos piecos mēnešos noformēti nepilni 530 tūkstoši preses izdevumu abonementu, kas ir par 18% mazāk nekā pērn attiecīgajā laika posmā, aģentūrai BNS pavēstīja LP sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

Viņa norādīja, ka preses izdevumu abonēšanas samazināšanos galvenokārt ietekmējusi iedzīvotāju pirktspēja un sociāli ekonomiskā situācija valstī.

Tērauda informēja, ka lielākais noformēto preses izdevumu abonementu skaits joprojām ir pasta nodaļās, kurās noformēti 55% no visiem abonementiem, savukārt pie izdevējiem noformēti 38% no visiem abonementiem. Salīdzinot ar pērno gadu, par 2% pieaudzis e-abonementu un pa tālruni noformēto abonementu skaits.

LP pārstāve klāstīja, ka iedzīvotāji arī šogad visbiežāk preses izdevumus izvēlas abonēt vienam līdz trijiem mēnešiem - šādam periodam noformēti gandrīz 90% no visiem abonementiem. Tērauda teica, ka arī pērn šajā periodā situācija bija līdziga.

Šogad četriem līdz pieciem mēnešiem noformēts 1% abonementu, kas ir par vienu procentpunktu mazāk nekā pērn, sešiem līdz deviņiem mēnešiem noformēti 5% abonementu, īpatsvaru saglabājot pērnā gada līmenī, bet 10-12 mēnešiem noformēti 6% abonementu, kas ir pieaugums par diviem procentpunktiem.

Analizējot abonēšanas datus, LP secina, ka klienti joprojām dod priekšroku vietējiem reģionālajiem izdevumiem. Reģionos abonēšanas aktivitāte ir augstāka nekā Rīgā un citās lielajās pilsētās - laikā no janvāra līdz maijam reģionos noformēti 58% abonementu.

Tērauda informēja, ka, tāpat kā iepriekšējos periodos, arī laikā no janvāra līdz maijam fiziskas personas abonē vairāk nekā juridiskas personas, sasniedzot 97% no visiem abonentiem.

Starp žurnāliem visvairāk abonētie joprojām ir "Ievas Virtuve", "Ieva", "Ievas Māja", "Ievas Stāsti" un "Ievas Veselība". Savukārt visvairāk abonētie nacionālie laikraksti ir "Vesti Segodņa", "Latvijas Avīze + Mājas Viesis", "Neatkarīgā Rīta Avīze" ar pielikumiem, "Latvijas Avīze" un "Čas". Pieci visvairāk abonētie reģionālie laikraksti ir "Rēzeknes Vēstis", "Druva", "Latgales Laiks", "Liesma" un "Neatkarīgās Tukuma Ziņas".

Kopumā žurnāli šogad abonēti par 8% vairāk nekā avīzes, uzsvēra Tērauda.

Viņa piebilda, ka LP aicina abonēt preses izdevumus pastā arī nākamajam pusgadam - preses izdevumu abonementus līdz 22.jūnijam iespējams noformēt pasta nodaļās ar interneta pieslēgumu un LP interneta mājaslapā. Savukārt pasta nodaļās bez interneta pieslēguma, pie pastnieka un zvanot pa informatīvo tālruni preses izdevumus nākamajam pusgadam iespējams abonēt līdz 17.jūnijam.

LP sniedz pasta un filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu, preses un informācijas tehnoloģiju pakalpojumus, kā arī nodarbojas ar mazumtirdzniecību. LP pilnībā pieder valstij.

Latvijas ziņas