Latvijas Pasts izdod Latvijas Tautas frontes 20-gadei veltītu pastmarku

Atzīmējot lielākas un nozīmīgākās Atmodas laika sabiedriski-politiskās organizācijas, kas nodrošināja Latvijas neatkarības atjaunošanu, Latvijas Tautas frontes dibināšanu pirms 20 gadiem, Latvijas Pasts laiž klajā jubilejas pastmarku.

Pastmarkas galveno simbolu veido pirmā Latvijas Tautas frontes laikraksta “Atmoda” pirmās lappuses daļa ar organizācijas komitejas uzsaukumu “Visiem Latvijas iedzīvotājiem!” un Latvijas Tautas frontes pirmo logotipu. Pastmarkas fonā ir izmantots sarkanbaltsarkanā karoga tēls – viens no galvenajiem tautas simboliem frontes rīkotajos masu pasākumos, kas dažkārt pulcēja pat vairāk nekā 500 tūkstošus dalībnieku. Pastmarkas apakšējā daļā izvietots Latvijas Tautas frontes logotips – jumītis un uzraksts “LTF 20 gadi”.

Pirmās dienas aploksnē publicēta Gunāra Janaiša fotogrāfija, kurā redzams balsošanas brīdis LTF dibināšanas kongresā 1988. gadā Politiskās izglītības namā (tagad Kongresu nams). Īpaši izcelts uzraksts Latvijas Tautas fronte, kas kopā ar sarkanbaltsarkanā karoga lenti grezno dibināšanas kongresa skatuvi. Aploksnes fonā izmantots fragments no M. Kosteņeckas un J. Rukšāna rakstītā aicinājuma, kas publicēts pirmajā laikrakstā Atmoda.

Pirmās dienas zīmogs attēlo Latvijas Tautas frontes galveno simbolu – jumīti ar uzrakstiem LTF un 08.10.2008., kas liecina par jubilejas nozīmi Latvijas valsts un tautas vēsturē.

Pastmarka ir drukāta Latvijā tipogrāfijā Baltic Banknote, un tās tirāža ir 300 000 eksemplāru. Pastmarkas nomināls — 22 santīmi.

Latvijas ziņas