Lauksaimnieku audzētos augļus un dārzeņus skolas varēs iepirkt par ES naudu 1

Valdība šonedēļ beidzot apstiprinājusi noteikumus "Kārtība, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un Eiropas Savienības atbalstu augļu un dārzeņu piegādāšanai izglītojamiem vispārējās izglītības iestādēs"

Noteikumos norādīts, ka atbalstu piešķirs produktu ražotājiem par svaigiem augļiem (āboliem, bumbieriem, lielogu dzērvenēm) un dārzeņiem (kāpostiem, kolrābjiem, burkāniem un kāļiem), ko izdalīs skolēniem programmas darbības laikā. Augļiem un dārzeņiem jābūt audzētiem saskaņā ar normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un marķēšanas prasībām un kontroles kārtību, kā arī jābūt transportētiem no to ražošanas un iesaiņošanas vietas līdz skolēniem ne tālāk par 300 kilometriem.

Augļus un dārzeņus skolēniem sāks dalīt, sākot ar 2011. gada janvāra pirmo mācību
nedēļu aptuveni divus mēnešus katru mācību dienu ārpus pusdienām. Porcijas lielums - 100
gramu.

ZM informē, ka uz atbalstu varēs pieteikties produktu ražotāji, tostarp arī kooperatīvās
sabiedrības, kas reģistrējušās Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD), kā arī pašvaldības un
izglītības iestādes. Augļu un dārzeņu iepirkšanai tiks tērēti Ls 421 776 lati, no kuriem 316 332 lati
segti no ES līdzekļiem un 105 444 lati - no valsts budžeta.

Komentāri 1

JUrcis

" Augļiem un dārzeņiem jābūt audzētiem saskaņā ar normatīvajiem aktiem ...u.t.t" Protams, protams, jo iepirks no latviešu noslauktajiem zemniekiem. Bet, kad pati ES ar valsts svētību grūž iekšā veikalos visas ķīmiskās draņķības, kas paliek pāri neapēsts taipus robežām, tad nekādi akti nav vajadzīgi... Liekuļi, izmantotāji, pašlabuma rausēji. Ne jau par bērniem viņi uztraucas!

pirms 10 gadiem, 2010.08.05 13:46

Latvijas ziņas