LBAS pieprasa labot politiķu programmas

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) izstrādājusi 51 priekšlikumu, ko pieprasa iekļaut programmās. "Izstrādātās prasības ir būtiski ņemt vērā tādēļ, ka tieši par solījumu tās izpildīt balsos darba ņēmēji 10. Saeimas vēlēšanās," uzskata LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Būtiskākie priekšlikumi, ko izvirza LBAS, ir izstrādāt jaunu koncepciju par minimālās darba algas paaugstināšanu, pamazām to tuvinot Eiropas Savienības valstu līmenim.

 

LBAS priekšsēdētāja vietnieks Egils Baldzēns norāda, ka šobrīd pēc nodokļu nomaksas minimālās algas pelnītājs uz rokas no 180 latiem saņem 130 latus. Šī summa pat netuvojas iztikas minimumam, kas pašlaik ir 166,35 lati. Ja ģimenē divi strādājošie audzina pat tikai vienu bērnu, ienākumi uz katru ģimenes locekli mēnesī sarūk katastrofāli - līdz 55% no iztikas minimuma. Tas ir viens no iemesliem arī zemajiem demogrāfiskajiem rādītājiem, jo dzimstība cieši saistīta ar iztikas nodrošināšanas iespējām
apgādībā esošajām personām.

Atbildot uz jautājumu, vai ir cerības, ka partijas sadzirdēs arodbiedrību prasības, Pēteris Krīgers sprieda reāli: "Līdzīgas prasības, ko izvirzījām pirms 9. Saeimas vēlēšanām, īstenotas apmēram 30% apmērā."

Latvijas ziņas