Lembergs iesniedz sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā 4

Rīga, 18.sept., LETA. Ventspils mērs Aivars Lembergs iesniedzis sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesai (ECT) par viņa cilvēktiesību pārkāpumiem.

Kā aģentūru LETA informēja sūdzības iesniedzējs, sūdzība kopā ar pielikumiem izvērsta uz 357 lappusēm un tajā izklāstīti un ar konkrētiem pierādījumiem pamatoti vairāki Eiropas Cilvēktiesību un pamattiesību aizsardzības konvencijas pārkāpumi pirmstiesas izmeklēšanas gaitā un drošības līdzekļa piemērošanas stadijā.

Lembergs norāda, ka tiesā vēršas ar sūdzību par konvencijas pārkāpumiem viņa aizturēšanas gaitā 2007.gada 14.martā, proti, par to, ka katram apcietinātajam nekavējoties jāpaziņo par apcietināšanas iemesliem un visām celtajām apsūdzībām.

Sūdzībā norādīts uz konvencijas prasību pārkāpšanu, kas saistīta ar sacīkstes principa neievērošanu drošības līdzekļa piemērošanas stadijā, proti, Lembergam nav bijusi iespēja sevi kvalitatīvi aizstāvēt, tāpat konvencija pārkāpta no tiesas puses, piemērojot viņam drošības līdzekli, kā arī izskatot sūdzības par drošības līdzekļa piemērošanu.

Lembergs norāda arī uz konvencijas pārkāpumiem, kas izpaudušies viņa nevainīguma principa neievērošanā, tiesību uz pietiekamu laiku aizstāvības sagatavošanai pārkāpšanā un konfidencialitātes principa neievērošanā, kā arī saistīti ar to, ka viņam nelikumīgi tika piemērots likums ar atpakaļejošu spēku.

Ventspils mērs norāda arī uz konvencijas pārkāpšanu, kas ir saistīta ar neattaisnoto iejaukšanos viņa privātajā un ģimenes dzīvē, uz pārkāpumiem, kas izpaudušies aizliegumā piedalīties demonstrācijās, sapulcēs, mītiņos un ielas gājienos.

Viņš norāda arī uz pārkāpumiem, kas pieļauti viņa tiesību pārkāpšanas gadījumos, liedzot pieeju efektīviem aizsardzības tiesiskajiem līdzekļiem, jo uz visām sūdzībām par prokuroru nelikumīgām darbībām saņemtas formālas atbildes, ka likums nav pārkāpts, bet Latvijas likumdošana neparedz pārsūdzēt galīgo augstākā amata prokurora atbildi.

Lembergs atzīmē, ka iesniegums ir iereģistrēts ECT kancelejā.

Komentāri 4

...?

Aivars dabūs baigo piķi... Būs Latvijā jāievieš galvasnauda - 100 lati no dvēseles, lai samaksātu, tā budžets nepavilks. Lembis pa šito laiku no aresta iz zaudējis kādu miljardu peļņas... Būs jākompensē...

pirms 12 gadiem, 2008.09.18 21:33

aluksniete

Es protestēju! Saliks visā pilsētā bruģi, man patīk bedrains asfalts.

pirms 12 gadiem, 2008.09.18 21:29

ECT

Lembergam kā kompensāciju atdošot Alūksni!

pirms 12 gadiem, 2008.09.18 21:27

Latvijas ziņas