Līdz oktobra vidum saglabāsies sauss laiks

Līdz oktobra vidum plaša anticiklona ietekmē laiks Latvijā būs lielākoties sauss, taču mēneša beigās Atlantijas cikloni atnesīs rudenīgas lietavas un vētras, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Līdz pat mēneša vidum gaisa temperatūra naktīs būs no -2 līdz +7 grādiem atkarībā no tā, cik daudz mākoņu būs, bet dienās gaiss iesils līdz +8..+14 grādiem.

Oktobra vidū gaidāmas nelielas izmaiņas laika apstākļos - iespējams neliels lietus, taču būtiskākas izmaiņas gaidāmas pēdējās desmit oktobra dienās, kad Latvijā laiku sāks noteikt aktīvi Atlantijas cikloni, tādēļ gaidāmas rudenīgas lietavas un rudens vētras.

LVĢMC prognozē, ka ziemai raksturīgi laika apstākļi oktobrī vēl neiestāsies, jo cikloni mēneša beigās nesīs siltas un mitras gaisa masas.

Oktobra vidējā gaisa temperatūra ir no +5 grādiem Vidzemes un Alūksnes augstieņu rajonos (Alūksnē, Zosēnos) līdz +8,3 grādiem Baltijas jūras piekrastē (Ventspilī, Pāvilostā, Liepājā).

Oktobrī vidēji 15-18 dienās ar nokrišņiem to vidējā mēneša summa ir 66 milimetri (mm). Valsts robežās mēneša nokrišņu daudzums svārstās no 50-60 mm Zemgalē, Latgalē un Vidzemes austrumu daļā līdz 75-95 mm Kurzemes un Vidzemes rietumu rajonos - augstieņu rietumu nogāzēs.

Oktobrī vidēji 20-23 dienās ar sauli tās vidējais spīdēšanas ilgums dienas laikā ir četras līdz čerarpus stundas. Arī dienas garums sarūk no 11 stundām 30 minūtēm mēneša sākumā līdz deviņām stundām mēneša beigās.

Latvijas ziņas