Lielā talka nākamgad notiks 30.aprīlī

Lielā talka nākamgad notiks 30.aprīlī, un šoreiz tās akcents būs uz vides izglītību, aģentūrai BNS pavēstīja akcijas administratore Līga Ivanova.

Lai samazinātu to cilvēku skaitu, kuri ar vieglu roku atstāj savus atkritumus dabā, un liktu sabiedrībai aizdomāties par vides attīrīšanas nozīmi, 2011.gada Lielās talkas akcents un prioritāte būs profesionāli un atraktīvi vides izglītības pasākumi, ko plānots īstenot kopā ar Latvijas ārstiem un augstskolu mācībspēkiem.

Nākamā gada talkas jaunums būs arī marķēti atkritumu maisi - tie būs īpašā krāsā, un tos nevarēs iegādāties veikalos. Tādējādi akcijas organizatori cer izvairīties no negodprātīgiem cilvēkiem, kuri vēl ilgi pēc talkas turpina izmest savus personīgos atkritumus ceļmalās un bijušajās talkošanas vietās. Vēl pasākuma organizatori cer sadarbībā ar Latvijas poligoniem un pašvaldībām izveidot bioloģiskā komposta vietas, lai talkā savāktās koku lapas nenonāktu sadzīves atkritumu kaudzēs, bet gan pārtaptu vērtīgā augsnes mēslojumā.

Nākamgad turpinās jau sākto pagalmu labiekārtošanas kustību - konkursa kārtībā no katra Latvijas reģiona tiks izvēlēts viens vai vairāki daudzdzīvokļu namu pagalmi, kuru labiekārtošanai talkas organizatori piesaistīs sponsorus un profesionālus ainavu arhitektus.

Prezidenta Preses dienestā aģentūrai BNS pavēstīja, ka Zatlers Lielās talkas organizētājiem atzinis, ka šogad Latvija bijusi tik sakopta, kā vēl nekad iepriekš. Tas ir Lielās talkas ietvaros paveiktā milzīgā darba dēļ, kurš tika turpināts pašvaldībās arī Eiropas Sociālā fonda projekta bezdarbniekiem ietvaros, uzskata prezidents.

"Lielās talkas uzdevums arī turpmāk ir attīstīt brīvprātīgo kustības filozofiju un zaļā dzīvesveida popularizēšanu, turklāt ne tikai piedaloties un atbalstot Lielās talkas ideju, bet arī ikdienā ar savu piemēru parādot, kā Latviju veidot zaļāku," norādījis Zatlers.

Lielās talkas kustības mērķis ir līdz 2018.gadam, Latvijas 100.dzimšanas dienai, padarīt valsti par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē - dot iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudināt iedzīvotājus labiekārtot un rūpēties par vidi sev apkārt.

Latvijas ziņas