Lielajā talkā piedalījušies 150 tūkstoši iedzīvotāju

Lielajā talkā sestdien visā Latvijā piedalījušies apmēram 150 tūkstoši iedzīvotāju, un organizatori atzīst, ka tieši slikto laika apstākļu dēļ nav izdevies sasniegt iecerēto 200 tūkstošu dalībnieku skaitu.

Viena no pasākuma organizatorēm projekta "Pēdas" pārstāve Vita Jaunzeme aģentūrai BNS atzina, ka organizatori bija cerējuši uz lielāku aktivitāti, taču ļoti daudz ietekmēja tas, ka Vidzemē un Rīgas apkaimē bija ļoti slikti laika apstākļi.

Tomēr talkošana notikusi visās pieteiktajās vairāk nekā 1400 vietās, un arī savākto atkritumu daudzums ir iespaidīgs. Pagaidām gan vēl maisi tiek vesti uz izgāztuvēm, tādēļ nevar vēl pateikt, cik daudz drazu izvākts no ceļmalām, mežiem un laukiem.

Daudz kur cilvēki piedalījušies sakopšanā, to pat īpaši nereģistrējot, bet no oficiāli reģistrētajām vietām ļoti plaša atsaucība bijusi visās lielajās pilsētās, piemēram, Liepājā talkoja apmēram 2000 cilvēku.

Jau vēstīts, ka, par spīti vēsajam laikam, Lielā talka sestdien Latvijā jau trešo gadu noritēja, kā plānots, gūstot lielu iedzīvotāju atsaucību. Apkārtnes sakopšanā piedalījās arī valsts augstākās amatpersonas, bet kopumā bija plānots, ka Lielajā talkā piedalīsies visas Latvijas pašvaldības, izņemot Babītes novadu.

Lielās talkas ideja ir balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu.

Lielās talkas idejas autore ir rakstniece Anna Žīgure, bet ideja aizgūta no igauņiem, kas vides sakopšanu visas valsts mērogā pirmoreiz rīkoja 2008.gada 3.maijā, vēstīts pasākuma mājaslapā internetā.

Latvijas ziņas