LZF izsaka savu sašutumu par valdības lēmumu

Pēc vakardien notikušajām sarunām ar Zemkopības ministriju, par plānoto samazinājumu 2009. gada valsts budžetā un lauksaimniecības nozares subsīdijās, LZF ir kategoriski pret šādām izmaiņām, proti, ka tas varētu būt mazāks par 45 %, salīdzinājumā ar 2008. gada atbalstu.

LZF uzskata, ka valdībai šī problēma ir jāatrisina tā, lai Latvijas Lauksaimniecība netiktu iznīcināta. Ja tiek pieņemts šāds subsīdiju samazinājums, tas nozīmē ļoti daudzu saimniecību bankrotu, jo pie mūsu zemajām piena iepirkuma cenām un augstajiem kredītprocentiem, nav vienkārši iespējams saimniecības darbības turpinājumu.

Ārija Jerumane, LZF valdes priekšēdētāja: “ Ir pilnīgi nepieņemama šāda valdības nostāja – apdraudot lauksaimniecības nozares pastāvēšanu. Valdībai jāatrod citi mehānismi kā ieekonomēt, lai izvestu valsti no krīzes situācijas. Mūsu valstī ir pietiekami daudz institūciju, kuru darba rezultāti nenes pienesumu valsts budžetam, bet gan tērē valsts līdzekļus. Lauksaimnieki jau ir pieraduši pie atbalsta samazinājumiem, bet patreizējā situācijā pie lauksaimniecības produkcijas cenas straujas samazināšanās, šāds atbalsta samazinājums ir katastrofāls nozarei Latvijā. Valdībai un Saeimai ir jālemj par lauksaimniecības nozares saglabāšanu valstī, pretēji lauksaimnieki valstī rīkos vērienīgas akcijas.”

Dzintra Eizenberga, LZF valdes locekle: ” Rajona apvienības un rajoni ir ļoti sašutuši par patreizējo situāciju, kas notiek valstī kopumā un it īpaši lauksaimniecībā, jo lauksaimnieki ir viena no ražojošajām sfērām, un mūsu mazajā valstī tā tomēr ir viena no pamatražošanas nozarēm, vai tiešām valdība šobrīd glābjot bankas- nesagraus arī šo nozari? Tāpēc lauksaimnieki ir kategoriski pret jebkādu atbalsta samazinājumu ražotājiem!”

Latvijas ziņas