Meklēs darbīgākos iedzīvotājus Latvijas pilsētās un laukos 6

Borisa un Ināras Teterevu fonds izsludina konkursu „No iedzīvotāju foruma līdz kopienu filantropijai", lai noskaidrotu un sniegtu atbalstu darbīgākajām kopienām īpašu iedzīvotāju forumu norisei. To uzdevums būs pārstāvēt vietējo iedzīvotāju intereses un tuvāko gadu laikā pāraugt jaunās, efektīvās labdarības organizācijās. Fonda rezervētais finansējums sastāda 58 tūkstošus latu.

Šīs iniciatīvas mērķis ir nostiprināt un paplašināt kopienu filantropiju Latvijā, radot pamatu jaunu kopienu fondu veidošanai Latvijas pilsētās un novados. Iecerēts 2012. gadā atbalstīt 3- 4 iedzīvotāju forumu norisi. Konkurss izsludināts fonda īstenotās Kopienu filantropijas attīstības programmas 2012 - 2017 ietvaros un tam var pieteiksieties iedzīvotāju interešu grupas no visiem Latvijas reģioniem.

Iedzīvotāju forums, kurā pulcējas vietējās kopienas iedzīvotāji, ir sabiedrības līdzdalības un sadarbības veicināšanas modelis starp dažādām sabiedrības grupām un sektoriem - pašvaldību, nevalstiskajām organizācijām un uzņēmējiem. Forumā nosaka vietējās kopienas attīstībai svarīgākās prioritātes un to risinājumu iespējas.

Iedzīvotāju līdzdalībai ir cieša saikne ar kopienu filantropijas būtību, jo mērķtiecīga labdarība veiksmīgi attīstās tikai tādā sabiedrībā, kas ir aktīva, saliedēta un atbildīga.

Plašāka informācija un konkursa nolikums pieejams www.teterevfond.org.

Pašlaik Latvijā jau darbojas pieci kopienu fondi Talsos, Valmierā, Alūksnē un Apē, Lielvārdē un Liepājā. Turpmākajos gados Borisa un Ināras Teterevu fonds sniegs papildus atbalstu tajās kopienās, kurās iedzīvotāju forumi būs radījuši pamatu jaunu kopienu fondu izveidei.

Kopienas fonds ir neatkarīga labdarības organizācija, kas darbojas noteiktā ģeogrāfiskā teritorijā - pilsētā vai novadā, piesaistot līdzekļus no vietējiem ziedotājiem un piešķirot tos vietējām nevalstiskām organizācijām vai neformālām sabiedrības grupām, lai īstenotu sabiedriskā labuma mērķus, kas veicina vietējo attīstību un dzīves kvalitāti konkrētajā teritorijā. Latvijā visbiežāk kopienu fondus dēvē par „novadu fondiem".

 

Komentāri 6

tie jau tie

kaķu kopēji.................laiks labi sēj un pļauj, ka ir ko dot citiem. Nevar taču būt, ka arī zog.

pirms 9 gadiem, 2012.04.01 11:45

hi-hi

Nabagus liks nodarboties ar filantropiju un mecenātismu...nu tik būs!

pirms 9 gadiem, 2012.04.01 01:05

AL

Alūksnē visdarbīgākie cilvēki (čakli) strādā ceļu un pilsētas ielu uzturēšna.

pirms 9 gadiem, 2012.03.30 21:39

Resnais

un atkal!
Pastāvi bikiņ pie ratiem, kamēr prātiņš atrod ceļu uz mājām!

pirms 9 gadiem, 2012.03.30 07:06

patiesi

to un atkal

Kā tu vari tā teikt, nezinot un nepazīstot šos cilvēkus? Varbūt pats sāc kaut ko lietderīgu darīt sevis un sabiedrības labā. Tad arī sliktu domu un sliktu nodomu būs daudz mazāk. Domā un rīkojies pozitīvi. Ļaunums pievelk ļaunumu. Bet tev jau to nesaprast....bet jan jau piedzīvosi...

pirms 9 gadiem, 2012.03.30 00:03

un atkal

parazīti izdomājuši sev nodarbi............varbūt paši lai iet pie darba????????????????????

pirms 9 gadiem, 2012.03.29 15:19

Latvijas ziņas