Miris avārijā Tukumā cietušā lidaparāta pilots

Rīga, 16.aug., LETA. Nesen miris avārijā Tukumā cietušā lidaparāta pilots, aģentūru LETA informēja Katastrofu medicīnas centra (KMC) direktors Mārtiņš Šics.

Pēc avārijas vīrietis bija pieslēgts pie elpināmā aparāta un mediķi cīnījās par viņa dzīvību, tomēr no gūtajām traumām viņš mira. Pilots bija vissmagāk cietušais no visiem avārijā iesaistītajiem cilvēkiem, norādīja Šics.

Mediķi pieņēmuši lēmumu četrus no cietušajiem pārvest uz Rīgu. Vīrietis ar kājas un mugurkaula skriemeļu lūzumu ir nogādāts Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, bet pārējie trīs cietušie nogādāti Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, kur Reanimācijas nodaļas ārsti turpina cīnīties par viena cietušā dzīvību, bet pārējie divi, kuru dzīvībai briesmas nedraud, turpinās ārstēties no smagajām politraumām.

Pārējie trīs lidmašīnas avārijā iesaistītie turpinās ārstēties Tukuma slimnīcā. Joprojām smagā stāvoklī ir sieviete, kura avārijā guva smagu mugurkaula un krūšu daļas skriemeļu lūzumu, kā arī smadzeņu bojājumu. Mediķi pieņēmuši lēmumu viņu nepārvest uz Rīgu.

Kā ziņots, lidmašīna nokrita īsi pēc plkst.10 Tukuma pilsētā mazdārziņu rajonā pie Spartaka ielas, un negadījumā cieta pilots un septiņi lidaparāta pasažieri.

Šorīt Tukumā notikušo lidmašīnas avāriju, iespējams, izraisījuši sliktie laika apstākļi, aģentūrai LETA norādīja Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja direktors Ivars Alfrēds Gaveika.

Divdzinēju astoņvietīgā lidmašīna "Fighter 31" avarēja, lidojot no Spilves lidostas uz Smārdes pagastā esošo lidostu "Tukums", kur tās pasažieri šodien bija iecerējuši vērot aviācijas šovu.

Gaveika norādīja, ka patlaban negadījuma vietā kopā ar Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja pārstāvjiem strādā un avārijas iemeslus pēta arī policijas un prokuratūras darbinieki. Pēc viņa teiktā, lidmašīnas dokumentācija un tehniskais stāvoklis bijis atbilstošs visām prasībām.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs, šorīt Spilves lidostā sliktās redzamības dēļ vairāki pieredzējuši piloti pieņēma lēmumus lidojumus atcelt vai pārlikt uz vēlāku laiku. Esot pat bijusi lidmašīna, kas šorīt izlidojusi no Spilves lidostas, bet pie Jelgavas, kur ir visai mitrs un purvains apvidus, kas apgrūtina redzamību, pieņēmusi lēmumu atgriezties.

Avarējušās lidmašīnas pilots esot bijis informēts par slikto redzamību, kā arī saņēmis brīdinājumus no citiem lidaparātu vadītājiem, tomēr pieņēmis lēmumu lidot uz lidostu "Tukums", skaidroja Gorodcovs.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inga Vetere, lidmašīna nokrita īsi pēc plkst.10 Tukuma pilsētā mazdārziņu rajonā pie Spartaka ielas. Aptuveni 200 metru no negadījuma vietas ir dzīvojamās mājas.

Pirmie negadījuma vietā ieradušies vietējie iedzīvotāji un policijas darbinieki, kas centušies bērt zemi uz izplūdušās degvielas, lai novērstu eksploziju. Kad ieradās glābēji, viņi izplūdušo degvielu un lidmašīnu nopūta ar putām.

Sestdien Tukuma rajona Smārdes pagasta lidostā "Tukums" notika aviācijas šovs.

Saistībā ar negadījumu ir ierosināts kriminālprocess.

Latvijas ziņas