Nākamgad mainīsies 365 pasta nodaļu darba laiki

Līdz ar Latvijas pasta kompānijas "Latvijas Pasts" (LP) lēmumu sestdienās nepiegādāt pasta sūtījumus, nākamgad mainīsies 365 pasta nodaļu darba laiki, aģentūrai BNS pavēstīja LP Ārējo komunikācijas vadības daļas vadītāja Gundega Vārpa.

Pārējās pasta pakalpojumu sniegšanas vietas turpinās strādāt līdzšinējā kārtībā – daļa pasta nodaļu, tāpat kā līdz šim, būs atvērtas arī sestdienās un svētdienās.

Vārpa paskaidroja, ka no nākamā gada 1.janvāra tiks grozīts darba laiks kopumā 365 pasta nodaļās visos Latvijas reģionos. Daļai pasta nodaļu, kas jau tagad strādā tikai piecas dienas nedēļā, līdzšinējā brīvā diena – pirmdiena – tiks pārcelta uz sestdienu, bet daļa pāries no sešu dienu darba nedēļas uz piecām darbadienām ar brīvdienām sestdienās un svētdienās.

Savukārt pensiju un pabalstu piegādē tiem klientiem, kas izvēlējušies tos saņemt savā dzīvesvietā ar pasta starpniecību, 2012.gadā izmaiņas netiek plānotas, pastāstīja Vārpa. Vienīgais izņēmums ir minēto maksājumu nodrošināšanas kārtība gadījumos, kad Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras noteiktais ikmēneša izmaksas datums būs kādā no brīvdienām – sestdienā vai svētdienā. Par konkrēto piegādes kārtību no 2012.gada LP ikvienu pensijas un pabalsta saņēmēju līdz 2011.gada beigām informēs individuāli.

LP sniedz pasta un filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu, preses un informācijas tehnoloģiju pakalpojumus, kā arī nodarbojas ar mazumtirdzniecību. Uzņēmums pieder valstij. "Lursoft" informācija liecina, ka LP konsolidētais apgrozījums  pērn, salīdzinot ar 2009.gadu, samazinājās par 13,7% – līdz 39,085 miljoniem latu, savukārt koncerna zaudējumi palielinājās par 32,8% un bija 336,7 tūkstoši latu.

Latvijas ziņas