Nākamnedēļ Latvijā atgriezīsies ziema

Marta pēdējās dienas un aprīļa sākums sola ziemai raksturīgus laika apstākļus, jo kļūs ne tikai aukstāks, bet Latviju šķērsos arī nokrišņu zona, kas atnesīs lietu un slapju sniegu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Aprīļa sākumā, 2.aprīlī un 4.aprīlī, atsevišķos rajonos iespējama arī stipra snigšana, līdz ar to daudzviet Latvijā atkal izveidosies sniega sega, lai gan dienas laikā teritorijas lielākajā daļā temperatūra paaugstināsies virs nulles un sniegs drīz vien kusīs.

Sinoptiķi prognozē, ka stabilāka silto gaisa masu ieplūšana Latvijā gaidāma vien aprīļa otrajā pusē.

Aizvadītajā naktī, Latviju šķērsojot nokrišņu zonai, valsts centrālajos rajonos tika novērots slapjš sniegs, bet austrumu rajonos - stiprs sniegs. Šorīt plkst.9 Dagdā zemes virsmu sedza desmit centimetrus bieza sniega sega, Lubānā un Griškānos - sešus centimetrus, bet Daugavpilī - piecus centimetrus bieza sniega sega.

Šodien gaisa temperatūra paaugstināsies līdz plus 4, plus10 grādiem, tādēļ uzsnigušais sniegs kusīs. Vēl siltāks būs trešdien, kad teritorijas lielākajā daļā gaiss iesils līdz plus 9, plus 14 grādiem.

Latvijas ziņas