Nav savākts nepieciešamais balsu skaits

Grozījumi Pensiju likumā nav pieņemti, liecina provizoriskie tautas nobalsošanas rezultāti. Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informācija par visiem 998 vēlēšanu iecirkņiem vēsta, ka tautas nobalsošanā par grozījumiem Pensiju likumā piedalījušies 347 182 pilsoņi, līdz ar to nav savākts nepieciešamais balsu skaits, lai referendums tiktu uzskatīts par notikušu.

Lai vēlētāju rosinātie grozījumi likumā "Par valsts pensijām" stātos spēkā, tautas nobalsošanā jāpiedalās vismaz pusei no vēlētājiem, kuri balsoja iepriekšējās Saeimas vēlēšanās, jeb vismaz 453 730 vēlētājiem, un vairāk nekā pusei no viņiem jānobalso par grozījumu projektu.

Par grozījumiem Pensiju likumā nobalsojuši 333 799 jeb 96,15% balsotāju, savukārt pret - 12 524 jeb 3,61% vēlētāju.

Jau ziņots, ka tautas nobalsošana par vēlētāju rosinātajiem grozījumiem notika atbilstoši likuma prasībām, pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas paziņoja CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

CVK priekšsēdētājs atzina, ka tautas nobalsošana notika "ļoti mierīgi". Arī saņemto sūdzību skaits par referenduma norisi ir bijis neliels. Nopietnākais procesuālais pārkāpums ir bijis kādā iecirknī, kurā vēlētājam izsniegta balsošanas zīme bez iecirkņa zīmoga. Pats vēlētājs to ir pamanījis, un kļūme tikusi novērsta pirms balsošanas.

Latvijas ziņas