Nedēļas nogalē, visticamāk, būs līdz šim aukstākās ziemas dienas

Nedēļas nogalē laiks Latvijā kļūs vēl aukstāks un naktīs valsts austrumos būs vismaz -25 grādu sals, bet pastāv iespēja, ka gaisa temperatūra var pazemināties vēl zemāk, līdz ar to tuvojošās brīvdienas, visticamāk, būs aukstākās dienas, kas šoziem līdz šim piedzīvotas, prognozē sinoptiķi.

Nedēļas beigās anticiklona centrs būs pārvietojies no Krievijas uz Skandināviju, tādēļ augsta spiediena apgabalā ieplūdušais aukstums virzīsies Baltijas un Rietumeiropas virzienā.

Brīvdienās nokrišņi nav gaidāmi un lielākoties būs saulains laiks.

Piektdien gaisa temperatūra dienā ap -12..-17 grādiem, nedaudz siltāks Kurzemē. Sestdienas naktī Vidzemē un Latgale gaisa temperatūra -20..-25 grādi, bet Zemgalē un Kurzemē -14..-19 grādi. Sestdien pa dienu -13..-18 grādi, nedaudz siltāks Kurzemē.

Lielais sals naktī atkarīgs no mākoņainības. Pašreizējās prognozes rāda, ka svētdienas naktī mākoņu būs maz, vējš būs lēns un līdz ar to gaisa temperatūra Vidzemē un Latgalē var pazemināties -23..-28 grādiem, bet citviet valstī ap -17..-22 grādiem. Un arī dienā būs ļoti auksts - ap -15..-20 grādiem un tikai par dažiem grādiem siltāks Kurzemē.

Pamatīgs sals saglabāsies arī nākamās nedēļas sākumā, taču, visticamāk, tomēr kļūs par dažiem grādiem siltāks.

Latvijas ziņas