No 2011.gada jaunāko klašu skolēniem bez maksas nodrošinās augļus un dārzeņus

No 2011.gada Latvijā plāno uzsākt Eiropas Komisijas programmu skolu apgādei ar augļiem un dārzeņiem, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Zemkopības ministrijas (ZM) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā.

Šajā programmā 1.klašu līdz 6.klašu skolēni varēs bez maksas saņemt augļus un dārzeņus ārpus pusdienām.

Programmas mērķis ir palielināt svaigu augļu un dārzeņu patēriņu vispārējo izglītības iestāžu audzēkņu uzturā, jo, kā liecina pētījumi, augļu un dārzeņu lietošana skolēnu uzturā ir nepietiekama - ik dienas savā uzturā augļus izmanto tikai 23,2% skolēnu, bet dārzeņus regulāri ēd tikai 23,4% no visiem aptaujātajiem.

Projekta īstenošanai paredzēts 421 776 latu liels finansējums, no kuriem 75% ir Eiropas Savienības (ES) līdzekļi, bet 25% Latvijas valsts līdzfinansējums. Latvijā programmas ieviešanu koordinēs Zemkopības ministrija (ZM), bet šīs programmas ieviešanas plāna izstrādē piedalījās arī Izglītības un zinātnes ministrija, Veselības ministrija, Lauku atbalsta dienests, Veselības ekonomikas centrs, biedrība "Latvijas dārznieks", Latvijas augļkopju asociācija, kā arī citi sociālie partneri.

Plānots, ka bez maksas augļus un dārzeņus sāks izdalīt, sākot jau ar 2011.gada janvāra pirmo mācību nedēļu, un turpinās katru dienu 12 mācību nedēļu ilgā periodā. Programmā paredzēti arī dažādi skolēnu izglītojoši pasākumi, piemēram, mācību stundas, ekskursijas uz saimniecībām, kur audzē augļus un dārzeņus, projekti, konkursi un veiklības sacensības. Šo pasākumu mērķis ir pievērst skolēnu uzmanību plašajam augļu un dārzeņu sortimentam, kā arī iepazīstināt ar šo produktu lietošanu uzturā un labvēlīgo ietekmi uz veselību.

Lai programmu īstenotu, skolām būs jāpiesakās Lauku atbalsta dienestā.

Latvijas ziņas