Nodokli par nekustamo īpašumu plāno palielināt

Ministru kabinets pazeminājis kadastrālo vērtību bāzi 2011. gadam vidēji par 4 procentiem, bet toties iecerējis nekustamā īpašuma nodokļa likmi palielināt reizes piecpadsmit, ja vien tas Saeimas vēlēšanu gadā izrādīsies iespējams.

Par kadastrālo vērtību noteikšanu atbildīgā Tieslietu ministrija apliecina, ka nākamajam gadam nevienā vērtību zonā zemes un ēku bāzes vērtības nepalielināsies.

Aptuveni 70-80% zonu izmaiņu nav, 15-20% zonās bāzes vērtību samazinājums ir līdz 10%, bet atsevišķās zonās bāzes vērtību samazinājums ir līdz 25%.

Kadastrālo vērtību kopsummu samazinājums uz 2011. gadu būs aptuveni 4%.

Masu informācijas līdzekļos jau ir manīti apgalvojumi par kadastrālo vērtību palielināšanu vismaz atsevišķiem zemesgabaliem. Valsts zemes dienesta (VZD) Nekustamā īpašuma vērtēšanas departamenta direktora vietniece Rita Pētersone sarunā apliecināja, ka nekas tāds nav noticis nekur. Ja likmes noteiktam zemesgabalam tiešām pieaugušas, tad tikai un vienīgi sakarā ar zemesgabala izmantošanas mērķu maiņu, kur, piemēram, tagad drīkst nocirst kokus un uzcelt veikalu.

VZD gan esot manījis zemes un ēku cenu pieaugumu atsevišķās vietās šā gada pirmajā pusē, taču darījumu skaits bijis pārāk mazs, lai no tiem izskaitļotu kadastrālo vērtību paaugstināšanu.

Latvijas ziņas