Oktobra pirmā dekāde bijusi 2,5 grādus siltāka par normu

Oktobra pirmās desmit dienas Latvijā bijušas 2,5 grādus siltākas par ilggadējo vidējo rādītāju, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.

Augstākā gaisa temperatūra tika reģistrēta 4.oktobrī Jelgavā, kur termometra stabiņš pakāpās līdz +19 grādiem. Diennakts vidējā gaisa temperatūra normu visvairāk pārsniedza 6.oktobrī - valstī kopumā par sešiem grādiem.

Arī līdz šim zemākā gaisa temperatūra šoruden reģistrēta Jelgavas meteoroloģiskajā stacijā, kur 2.oktobra rītā gaisa temperatūra pazeminājās līdz -1,2 grādiem. Zāles virskārtā temperatūra torīt vietām noslīdēja līdz -4 grādiem.

Dekādes nokrišņu daudzums Latvijā kopumā bija 75 procenti no normas. Praktiski bez nokrišņiem bija tikai 1. un 2.oktobris, turpmāk lietus - pārsvarā neliels - lielākā vai mazākā valsts daļā bija katru dienu. Nokrišņu daudzuma teritoriālais sadalījums bija nevienmērīgs - no 11 procentiem Dobelē līdz 167 procentiem no normas Lubānā.

8.oktobrī daudzviet Kurzemē un Vidzemes ziemeļrietumos bija krusa, vietām tā bija spēcīga un kopā ar pērkona negaisu, tāpat vairākas vietās - Kandavas, Engures, Ainažu, Salacgrīvas apkaimē un citviet - sestdien bija virpuļviesuļi, vietumis pat vairāki virpuļi vienlaicīgi, aģentūrai BNS pavēstīja aculiecinieki.

No jauna ieplūstot vēsākām gaisa masām, krusas mākoņi Latvijā atgriezās 11.oktobrī, arī tuvākajās diennaktīs vietām Latvijā no atsevišķiem gubu mākoņiem gaidāmas lietusgāzes, krusa, sniega graudi un slapjš sniegs, prognozē sinoptiķi. Šonedēļ gaisa temperatūra būs nedaudz zem normas, nakts un rīta stundās vietām iespējams neliels sals.

Latvijas ziņas