Par 152 miljoniem latu būvēs šoseju uz Krieviju

Pēc gandrīz gadu ilgušas saskaņošanas procedūras Eiropas Komisija (EK) apstiprinājusi divus Latvijas lielos Kohēzijas fonda satiksmes projekta pieteikumus - Rīgas-Kokneses un Ludzas-Terehovas šosejas
būvniecību.

Projektu kopējās izmaksas ir 152,9 miljoni latu, no tiem 24,5 miljoni latu jeb 16 procenti ir plānotais valsts budžeta finansējums un 129,4 miljoni latu - ES līdzfinansējums no Kohēzijas fonda. Projekta laikā tiks izbūvēti un rekonstruēti divi autoceļa posmi vairāk nekā 100 kilometru garumā.

Starp Rīgu un Koknesi tiks izbūvēts divjoslu ātrsatiksmes ceļš 71,8 kilometru garumā, kurā nebūs vienlīmeņa pieslēgumu, tikai divlīmeņu krustojumi. Projekta gaitā ir paredzēts rekonstruēt autoceļu no Tīnūžiem līdz Viskāļiem, to savienojot ar esošo autoceļu A6, kā arī uzbūvēt jaunu ceļa posmu no Viskāļiem līdz Koknesei.

Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas speciāliste Agnese Beļkeviča uzvēra, ka jaunos autoceļus galvenokārt izmantos tranzīta satiksmei, dodoties virzienā uz Maskavu. Tas veicinās tranzītu starp Latvijas un Krievijas ostām, kā arī uzlabos kravu plūsmu no Eiropas Savienības valstīm uz Krieviju.

Latvijas ziņas