Pēc nedēļas laiks var kļūt aukstāks 1

Tuvākajās piecās dienās laikapstākļi Latvijā būtiski nemainīsies, bet pēc nedēļas Latviju var sasniegt aukstuma vilnis, prognozē sinoptiķi.

Nākamās nedēļas sākumā gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz pat +22 grādiem. Anticiklona ietekmē saglabāsies pārsvarā sauss un saulains laiks ar lēnu vēju. Nakts un rīta stundās vietām veidosies migla, pēcpusdienās atsevišķi gubu mākoņi var atnest lokālu lietu.

Sinoptiķi bažījas, ka aprīļa pašās beigās vai maija sākumā Latviju no ziemeļiem sasniegs aukstas gaisa masas. Varbūtība, ka laiks kļūs vēsāks, patlaban tiek prognozēta lielāka par 50%. Pastāv arī iespēja, ka ieplūdīs netipiski auksts gaiss, naktīs atgriezīsies sals un daži mākoņi vietām atnesīs īslaicīgu sniegu vai krusu.

Lauksaimniekiem un dārzkopjiem, plānojot pavasara darbus, jārēķinās ar auksta laika varbūtību un nevajadzētu steigties ar sala neizturīgu kultūru sēšanu vai stādīšanu atklātā laukā, norāda sinoptiķi

Komentāri 1

KO nu?

Maija sākumā sola īslaicīgu sniegu un krusu... Naktī šis sniegs un krusa uzsals un veidos ledus kārtiņu, bet ziemas riepām jābūt noņemtām... Ko darīsim, tauta?

pirms 10 gadiem, 2011.04.23 21:21

Latvijas ziņas