Pētījums: Latvijas autobraucēji visvairāk iecienījuši numurzīmes ar burtu salikumu "AA" un ciparu kombināciju "777" 1

Rīga, 28.aug., LETA. Autobraucējus visvairāk interesē auto reģistrācijas numurzīmes ar burtu salikumu "AA", otrajā vietā ir ciparu kombinācija "777", bet trešajā - skaitlis "1", liecina portāla "Numur1.lv" apkopotā informācija.

Kā aģentūrai LETA norādīja portāla redaktors Alberts Ziemelis, no tā var secināt, ka Latvijas autobraucēju ideālā numurzīme būtu "AA-777".

Piecu mēnešu laikā portāla lietotāji veikuši vairāk nekā 60 000 auto numuru meklēšanas pieprasījumu, ļaujot noskaidrot 13 viskārotāko simbolu salikumu, ko autobraucēji vēlētos redzēt uz savas numurzīmes.

Pirmajā vietā ir "AA", kam seko "777", "1", "17", "AK", "7", "666", "69", "AS", "SS", "88", "MM" un "RR". Savukārt visretāk meklētākās numuru kombinācijas bijušas ar skaitļiem "595", "710", "1125", "9900" un "5200".

Numuri ar "AA" sēriju bija pirmie, ko autobraucēji saņēma pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā pēc neatkarības atjaunošanas un Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) izveides 1991.gada nogalē. Iespējams, ar to skaidrojama sērijas "AA" popularitāte.

Portāla "Numur.lv" novērojumi liecina, ka numurzīmes izvēli visbiežāk nosaka sakritība ar iniciāļiem un dzimšanas gada pilnu skaitli vai pēdējiem diviem tā cipariem. Lielu interesi autoīpašnieki izrāda par divciparu numurzīmēm, kurās ir divi vienādu burtu un ciparu pāri. Tomēr visvērtīgākās un pieprasītākās sērijas numurzīmes ir ar cipariem "777". No tām autoīpašnieki šķiras reti, pieprasot samaksu, kas nereti līdzinās individuālā numura pasūtīšanas cenai.

Numuru portāls "Numur1.lv" palīdz auto reģistrācijas numuru un tālruņu numuru izvēlē, apkopojot vienuviet numuru pircēju vēlmes un numuru pārdevēju piedāvājumus. Pašlaik portāla piedāvājumā ir ap 600 dažādu auto numurzīmju un ap 500 dažādu tālruņu numuru.

Komentāri 1

Latvijas ziņas