Piektdien un sestdien gaidāms ļoti silts laiks, no svētdienas kļūs vēsāks

Piektdien un sestdien gaisa temperatūra Latvijā pietuvosies +30 grādu atzīmei, tik silts laiks šogad gaidāms pēdējo reizi. Jau svētdien vairs nebūs siltāks par +23 grādiem, nākamās nedēļas sākumā temperatūra turpinās pazemināties, prognozē sinoptiķi.

Piektdien un sestdien gaidāms lielākoties sauss un saulains laiks. No dienvidrietumiem tuvojoties aukstajai atmosfēras frontei, sestdien galvenokārt Kurzemē var veidoties pērkona negaiss. Saskaņā ar pašreizējām prognozēm valsts lielāko daļu fronte šķērsos naktī uz svētdienu, vietām atnesot pērkona lietusgāzes. Arī svētdien dienas laikā vismaz vietām īslaicīgi līs.

Minimālā gaisa temperatūra naktīs būs +13..+17 grādu, piektdienas pēcpusdienā gaiss sasils līdz +24..+29 grādiem, sestdien gaidāms vēl par grādu karstāks laiks, bet svētdien maksimālā gaisa temperatūra būs +18..+23 grādi. Savukārt jau otrdien, 30.augustā, gaisa temperatūra vairs nepārsniegs +16..+19 grādu, brīžiem līs.

Piektdien pūtīs mērens dienvidaustrumu vējš, sestdien karstumu mazinās spēcīgs dienvidu, dienvidaustrumu vējš, kura ātrums brāzmās sasniegs 12-16 metru sekundē, bet svētdien iegriezīsies mērens rietumu, dienvidrietumu vējš.

Jau ziņots, ka pēdējās dienās lielā Eiropas daļā valda pamatīgs karstums. Pirmdien un otrdien augstākā gaisa temperatūra, +40 grādu, tika reģistrēta attiecīgi Itālijas pilsētā Florencē un Melnkalnes galvaspilsētā Podgoricā.

Brīdinājumu par trešdien, ceturtdien un piektdien gaidāmu bīstami augstu gaisa temperatūru sinoptiķi izplatījuši Balkānu valstīs, kā arī Austrijā, Čehijā, Itālijā, Polijā, Slovākijā, Slovēnijā, Vācijā un Ungārijā.

Latvijas ziņas