Prezidents, sveicot Zinību dienā, aicina vairs neatlikt reformas augstākajā izglītībā

Valsts prezidents Andris Bērziņš, sveicot Zinību dienā, aicina vairs neatlikt reformas augstākajā izglītībā, kā arī celt izglītības kvalitāti, aģentūra BNS uzzināja prezidenta Preses dienestā.

Bērziņš atsaucas uz Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes atziņu, ka Latvijas izaugsmes pamats ir izglītība.

"Šī doma nav zaudējusi savu aktualitāti arī 21.gadsimtā, kad globalizācija ir pavērusi visplašākās iespējas cilvēku pārceļošanai un darbaspēka tirgum. Labākos un izcilākos nopērk bagātākie, un tas mūsu valstij var izrādīties pat ļoti izšķiroši. Tādēļ vislielākā uzmanība ir jāveltī izglītības kvalitātes celšanai, it īpaši attiecinot to uz augstskolām un vairs neatliekot reformas augstākajā izglītībā," mudinājis Bērziņš.

Viņš norādījis, ka zināšanas ir atslēga, kas atver arvien jaunas durvis.

"Zināšanas ir bagātība, kuras krāšana ir labākais no investīciju veidiem esošo un nākamo paaudžu konkurētspējā. Pašlaik Latvijas izglītības spožākās vizītkartes ir mūziķi, mākslinieki un mediķi, par kuru talantu un izcilajām zināšanām ir gatavas maksāt daudzas no pasaules turīgākajām valstīm. Mēs varam būt par to lepni, un vienlaikus tas liek mums apzināties izglītības un izglītošanās vērtību, ja vēlamies savu valsti redzēt attīstītāko un bagātāko vidū," teicis prezidents.

Tādēļ par vienu no savas prezidentūras galvenajiem uzdevumiem Bērziņš izvirzījis kvalitatīvas pārmaiņas izglītības jomā, pirmām kārtām jau panākot to, ka jaunieši 18 gados ir pabeiguši vidusskolu un var sākt nākamo izglītošanās posmu.

"Šis ir ne tikai konkurētspējas, bet arī paaudžu solidaritātes jautājums, ar ko mums jārēķinās, domājot par nākamajiem pensionāriem. Katrs gads, ko zaudējam, var maksāt ļoti dārgi, tādēļ jārīkojas jau tagad," norādījis prezidents.

Apsveikumā prezidents skolēniem novēl nenogurstošu zinātkāri un neatlaidību, pedagogiem – pacietību un profesionālu gandarījumu šajā patiesi svētīgajā darbā, un tiem, kas rūpējas par jauno paaudzi, – spēku un izturību jauno cilvēku audzināšanā un atbalstīšanā.

"Veiksmīgu un zināšanām bagātu jauno mācību gadu!" apsveikuma noslēgumā vēlējis Bērziņš.

Latvijas ziņas