PVD aicina brīvdienās vērīgi sekot produktu derīguma termiņam

Tuvojoties Lieldienu brīvdienām, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina seko līdzi informācijai preces marķējumā pievērst uzmanība pārtikas produktu derīguma termiņam.

Kā norāda PVD pārstāve Ilze Meistere, svētkos viens no visvairāk pirktajiem pārtikas produktiem būs olas, tādēļ to pirkšanas laikā jāpārbauda olu derīguma termiņš uz iepakojuma.

"Patērētājam ir tiesības atvērt iepakojumu un pārliecināties par olu izcelsmi. Cipars uz olas norāda dējējvistu turēšanas veidu. 0 - bioloģiskā ražošana, 1 - brīvā turēšana, 2 - turēšana kūtī, 3 - turēšana sprostos. Savukārt burti norāda valsts kodu, kurā olas ražotas - Latvijai tas būs LV. Tāpat uz olas redzams PVD piešķirtais identifikācijas numurs, piemēram, 1234, un papildu zīmes, kas identificē dējējvistu ganāmpulka mītni, piemēram, 1," norādīja Meistere.

Atnesot mājās, olas var uzglabāt vai nu ledusskapī, vai istabas temperatūrā, taču uzglabāšanas temperatūrai jābūt nemainīgai, jo temperatūras svārstības varētu veicināt olu bojāšanos.

Krāsojot olas, PVD aicina izmantot vai nu jau ierastos augu valsts materiālus, piemēram, sīpolu mizas, vai arī veikalos nopērkamās Lieldienu olu krāsošanai paredzētās pārtikas krāsvielas. Krāsojot olas ar tām, jāievēro preces marķējumā norādītā krāsas lietošanas instrukcija.

Tāpat iepērkoties uzmanība jāpievērš tirdzniecības vietas tīrībai un apstākļiem, kādos tiek uzglabāti pārtikas produkti. Ja nav pārliecības, ka tirdzniecības vietā ir atbilstoši higiēnas apstākļi un pārtikas produkti netiek uzglabāti atbilstošā temperatūrā, labāk doties uz kādu citu tirdzniecības vietu.

Jāatceras, ka ātri bojājošos produktus - gaļu un gaļas produktus, pienu un piena produktus, zivis un zvejas produktus, kā arī salātus un saldos ēdienus, konditorejas izstrādājumus ar krēmu un kulinārijas izstrādājumus - gan veikalā, gan mājās jāuzglabā ledusskapī.

Par iespējamiem pārkāpumiem pārtikas tirdzniecības vietās var zvanīt uz PVD uzticības tālruni - automātisko atbildētāju 67027402 un informēt par tiem dienestu.

Latvijas ziņas