Referendums - 18.februārī 3

Tautas nobalsošana par Satversmes grozījumiem, kas paredz valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, notiks sestdien, 18.februārī, vēst Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK).

CVK locekļi izvēlējušies vēlāko iespējamo datumu, lai tautas nobalsošanu varētu nodrošināt arī ārvalstīs.

Referendumā balsošanas zīmē būs jautājums "Vai jūs esat par likumprojekta "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" pieņemšanu?", kam sekos divas atbildes iespējas – "par" vai "pret".

Komisija otrdien vienojās arī par spiedoga formu un to, kā iestādēm, kurās organizēs parakstu vākšanu, jāpiesakās parakstu vākšanai.

Referenduma balsošanas zīmes skaitīs elektroniski.

Vēlētāju rosinātais likumprojekts paredz grozīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104.pantu, iekļaujot tajos nosacījumu par krievu valodu kā otru valsts valodu.

Lai Satversmes grozījumi stātos spēkā, referendumā par tiem ir jānobalso vismaz pusei no visiem Latvijas balsstiesīgajiem iedzīvotājiem ‒ 771 350 pilsoņiem.

Referendums būs vienu dienu, kad iecirkņi būs atvērti no pulksten septiņiem rītā līdz desmitiem vakarā. Tautas nobalsošanā netiek lietots vēlētāju reģistrs, tāpēc balsstiesīgie var iet uz jebkuru iecirkni, bet, ja nevar ierasties iecirknī, būs iespēja lūgt, lai balsošanu organizē viņu atrašanās vietā.

Komentāri 3

salve

Es arī iešu un balsošu pret. Man nav nekādu iebildumu pret krievu tautības cilvēkiem, bet otra oficiālā valoda nav vajadzīga.

pirms 9 gadiem, 2012.01.06 11:06

Andris.

ir atkal vēl viena iespēja čikstuļiem palikt mājās.ar mierinājumu sev, ko tad es????

pirms 9 gadiem, 2012.01.04 18:23

Latvijas ziņas