Rīgā plāno plašas protesta akcijas

Rīt, 24.martā, Rīgā no plkst.12 līdz 16 notiks protests pret jaunajiem "Latvenergo" tarifiem. Tāpat plašas protesta akcijas sola pasažieru pārvadātāji, iebilstot pret finansējuma samazinājumu, ziņo portāls tvnet.lv

Cīnīsies pret tarifiem

Rīgas domē gan pieteikts un saskaņots tikai viens pasākums - gājiens un pikets pret jaunajiem "Latvenergo" tarifiem. Pulcēšanās notiks Pils laukumā. Pēc tam protestētāji gājienā pa Torņa ielu dosies uz Saeimu, lai iesniegtu rezolūciju pret elektroenerģijas tarifu paaugstināšanu, TVNET informēja protesta organizētāji.

Savukārt plkst. 10.00 brīdinājuma akciju rīkos Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija, Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācija, Latvijas Autopārvadātāju nacionālā asociācija un autopārvadātāju asociācija "Latvijas auto". Akcijas laikā kravu pārvadātāji sāks kustību uz Rīgu no visas Latvijas, lai laikā līdz plkst.11 lēnā gaitā virzītos garām Rīgas pilij. Paredzēts, ka akcijā varētu piedalīties ar vairāk nekā 150 kravas automobiļiem, kuri brauktu pa 11.novembra krastmalu abos kustības virzienos.

Pasākuma organizatori informē, ka brauciens brīdinājuma akcijas ietvaros notiks, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus, un tās mērķis nekādā gadījumā nav apdraudēt cilvēku vai ceļu satiksmes drošību.

Samazinās reisu skaitu

Paralēli notiks Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas rīkotā protesta akcija, kuras laikā tiek samazināts izpildīto reisu skaits reģionālajos pārvadājumos, atspoguļojot reālo situāciju sabiedriskajā transportā pēc finansējuma samazinājuma.

Brīdina par sastrēgumiem

Sakarā ar kravu pārvadātāju protesta akciju 11. novembra krastmalā ceturtdien, 24. martā, laika posmā no plkst. 10.00 līdz 12.00, iespējama apgrūtināta satiksme. Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs aicina individuālo transportlīdzekļu vadītājus šajā laika posmā pēc iespējas izvairīties no braukšanas pa 11. novembra krastmalu.

Šajā laikā satiksmi 11.novembra krastmalas rajonā regulēs policija, lai nodrošinātu netraucētu sabiedriskā transporta kustību akcijas norises tuvumā.

Latvijas ziņas