Rīgā rīko gājienu Gruzijas atbalstam

Rīga, 11.aug., LETA. Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) šodien Rīgā rīko gājienu Gruzijas atbalstam, aģentūru LETA informēja LATO projektu vadītāja Irīna Ivaškina.

"Tie, kam nav vienaldzīga Krievijas Federācijas veiktā militārā ofensīva Gruzijā", tiek aicināti piedalīties LATO rīkotajā gājienā, kas plkst.17.30 sāksies pie Brīvības pieminekļa. Interesenti tiek aicināti sākt pulcēties pie Brīvības pieminekļa no plkst.17.

Plkst.17.30 gājiena dalībnieki no Brīvības pieminekļa pa Raiņa bulvāri dosies garām Vācijas, Francijas un ASV vēstniecībām, lai "sēru gājienā" nogādātu pie Krievijas vēstniecības ar Gruzijas karogu apklātu zārku.

Pie Krievijas vēstniecības dalībnieki tiks aicināti noturēt klusuma brīdi, lai izrādītu cieņu Gruzijas tautai un paustu nopēlumu Krievijas agresijai. Zārks tiks atstāts pie Krievijas vēstniecības "kā simbols asiņainajiem darbiem pret Gruzijas tautu", norādīja LATO.

Gājiena dalībnieki tiek aicināti ierasties uz akciju ar baltām rozēm, kuras plānots nolikt pie Krievijas vēstniecības, "tādējādi apliecinot Latvijas tautas līdzjūtību Gruzijas tautai, cieņu nogalinātajiem un paužot sašutumu par Krievijas Federācijas rīcību", informēja Ivaškina.

Gājiena sauklis būs "Atstāti vieni Kaukāzā", tādējādi atspoguļojot neapskaužamo situāciju, kādā Gruzija šobrīd atrodas.

Tālāk gājiena dalībnieki dosies atpakaļ pa Raiņa bulvāri līdz Gruzijas vēstniecībai, kur noliks līdzpaņemtās baltās rozes un aizdegs svecītes, paužot atbalstu un izsakot līdzjūtību. Plānots, ka gājiena dalībnieki varētu sasniegt Gruzijas vēstniecību ap plkst.18.15.

Saistībā ar notikumu straujo attīstību trešdien plānotās LATO "miera sapulces" tiek atceltas un to dalībnieki tiek aicināti pievienoties pirmdienas gājienam.

Latvijas ziņas