Rīgas parkos masveidā zog soliņus

Rīga, 31.jūl, LETA. Rīgas parkos masveidā tiek zagti no krāsainajiem metāliem izgatavotie soliņi, aģentūrai LETA pastāstīja pašvaldības aģentūras "Rīgas dārzi un parki" direktors Agnis Kalnkaziņš (TP).

Soliņu zādzību skaits visstraujāk pieaudzis pēdējos mēnešos, un trīs mēnešu laikā nozagti vairāk nekā 100 soliņi, kas aģentūrai nodarījis vairāk nekā 20 000 latu lielus zaudējumus. Soliņu zagļi kļūstot aizvien pārdrošāki un sākuši tos zagt arī pilsētas centrā.

 

"Zagšana kļūst pavisam dramatiska. Zagļi darbojas profesionāli - ar automašīnām un nepieciešamajiem instrumentiem. Viņi atbrauc, soliņus atskrūvē, izrok vai izdauza no betona, savukārt soliņiem piestiprinātie dēļi tiek nomontēti un akurāti paslēpti dobēs, lai zādzības faktu tik ātri neatklātu," sacīja aģentūras direktors.

 

Pēc Kalnkaziņa domām, soliņu zādzību pieaugums saistīts ar ekonomiskās situācijas pasliktināšanos. Par zādzībām policijā ierosināti vairāki kriminālprocesi.

 

Soliņi galvenokārt veidoti no čuguna vai alumīnija. Aģentūras direktors pieļāva, ka soliņus varētu veidot no cita materiāla, bet tas izmaksātu dārgāk. "Varbūt būs jātaisa mazāk soliņu, bet tādi, kurus nevarētu aiznest," sacīja Kalnkaziņš.

 

Pagājušajā naktī Arkādija parkā nozagti vairāk nekā desmit soliņi, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas reģiona pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību sektora vadītāja Sigita Pildava. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

 

Policija aicina sabiedrību aktīvāk ziņot par visiem iespējamiem likumpārkāpumiem, bet konkrēti par šo gadījumu aculiecinieki tiek lūgti zvanīt policijai pa tālruni 02, 112 vai 67 500 722 .

Latvijas ziņas