Sāks darboties akcijas "Gaismas tilti" lukturīšu darbnīca

Rīga, 6.aug., LETA. Gatavojoties akcijai "Gaismas tilti", šodien no plkst.12 līdz plkst.13 Kronvalda parkā pie tilta pāri Rīgas kanālam darbosies lukturīšu darbnīca, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Organizācijas nodaļā.

Lukturīšu darbnīcā mūzikas izdevniecības "Upe tuviem un tāliem" vadītāja Iveta Mielava kopā ar dizaina studijas "H2E" pārstāvjiem visiem interesentiem rādīs, kā pašu rokām pagatavot gaismas lukturīšus. Labās domas par Latviju svecēs iedegs arī tulkotājs un literāts Matiass Knolls, kurš dalīsies sveču liešanas pieredzē.

No plkst.13 ar saviem gaismas lukturīšiem darbnīcā ieradīsies arī akcijas "Gaismas tilti" vēstneses - rakstniece Nora Ikstena un folkloriste Ilga Reizniece. Viņām pievienosies arī draugi un akcijas atbalstītāji - "Latvija Statoil", portāls "draugiem.lv", Latvijas Televīzija un Latvijas Radio. Arī viņi stāstīs par saviem izvēlētajiem gaismas lukturīšiem, kurus nesīs uz tiltiem 22.augustā par godu Latvijas 90.dzimšanas dienai.

Lukturīšu darbnīcā līdzdarboties to veidošanā laipni aicināts tiek ikviens. Šajā pasākumā varēs uzzināt arī vairāk par Latvijas 90.gadadienas jubilejas pasākumiem šajā gadā.

Šogad Latvijas 90.dzimšanas dienas gaidīšana tiks uzsākta 90 dienas pirms 18.novembra ar simbolisku akciju "Gaismas tilti". Tās laikā 22.augusta vakarā plkst.21 visi Latvijas iedzīvotāji tiks aicināti doties uz sev tuvāko tiltu, lai, sekojot Latvijas Radio aicinājumam, vienlaicīgi visā Latvijā iedegtu gaismas lukturīšus. Akcijas idejas nesēji un vēstneši ir Ikstena, Reizniece, režisore Māra Ķimele, mākslinieks Imants Lancmanis, stiliste Žanna Dubska un diriģents Māris Sirmais.

No šodienas Latvijas 90 gadu jubilejas dienasgrāmatā "www.lv90.lv" ikviens varēs atrast sirdij tuvāko tiltu Latvijā, kā arī plašāku informāciju par pasākumiem šajā dienā. Akcijas tiešraidi 22.augustā nodrošinās Latvijas Televīzija un Latvijas Radio.

Plkst.13 Kronvalda parkā notiks arī preses konference, kurā plašāk tiks informēts par akciju "Gaismas tilti". Preses konferencē piedal

Latvijas ziņas