Segliņš ar arodbiedrībām pārrunās ieceri atjaunot dienesta dzīvokļus

Rīga, 12.aug., LETA. Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP) šodien plkst.10 tiksies ar iekšlietu struktūras darbinieku pārstāvētajām arodbiedrībām, lai pārrunātu ieceri atjaunot dienesta dzīvokļu sistēmu.

Kā intervijā aģentūrai LETA norādīja Segliņš, dienesta dzīvokļu sistēmas atjaunošana būtu "īsta lieta, ar ko ieinteresēt jaunos cilvēkus nākt strādāt uz iekšlietām." Viņš uzskata, ka "valsts ir kļūdījusies, atsakoties no šiem dienesta dzīvokļiem".

Ministrs pastāstīja, ka, piemēram, "Kuldīgas domes vadītāja ļoti gribēja pierunāt, lai Kurzemes reģionālā policijas pārvalde ir Kuldīgā".

"Es viņiem teicu, ka nebūs visiem tur kur dzīvot, bet viņa atbildēja, lai pārceļ pārvaldi uz Kuldīgu un pašvaldība uzbūvēšot dienesta dzīvokļu māju ar 32 dzīvokļiem."

"Kuldīga ir ieinteresēta, lai tajā būtu policija, [tāpēc] viņi uzcels dienesta dzīvokļus," skaidroja Segliņš, norādīdams, ka "tas ir ļoti, ļoti pozitīvi no Kuldīgas puses, un ir jāsaka paldies vietējai varai par to".

Ministrs piebilda, ka līdzīgu iniciatīvu būtu gatava uzņemties arī Ludzas pašvaldība: "Tur [Ludzā] ir problēmas piesaistīt labi kvalificētus kadrus. Pilsētas vadība ir ar mieru atvēlēt zemi, lai tur celtu dienesta dzīvokļus."

Segliņš skaidroja, ka šādā dienesta dzīvoklī IeM struktūras amatpersonas tiktu izmitinātas tik ilgi, kamēr tās turpināt darbu iekšlietu sistēmā.

"Ej prom no policijas, izej ārā arī no dzīvokļa. Strādā visu laiku, un dzīvoklis ir visu laiku," aģentūrai LETA skaidroja ministrs.

Segliņš vairākkārt norādīja, ka dienesta dzīvokļu pieejamība atrisinātu daudzu, pārsvarā, gados jaunu cilvēku dzīvesvietu problēmas.

"Cilvēks, piemēram, pabeidz [Latvijas] Policijas akadēmiju. Nu viņš grib palikt Rīgā. Dzīvoklis Rīgā maksā simt līdz divsimt tūkstošus [latu]. Ej strādāt Kuldīgā - normāls rajona centrs, smuka pilsēta, un redz, kur dzīvoklis! Ej iekšā! Tas pats attiecas arī uz citiem IeM dienestiem," savu ieceri skaidroja ministrs.

Jautāts, vai tuvākajā laikā ir plānots izvērtēt iespēju IeM sistēmas darbiniekiem piedāvāt īpašus atvieglojumus, piemēram, hipotekāro kredītu ņemšanai, Segliņš atklāja, ka ar arodbiedrībām par to ir diskutēts. Izteikti priekšlikumi ministrijai uzņemties galvotāja lomu, tomēr Segliņš šādu variantu neatbalsta.

"Mēs tā nevaram. Ja tas čalis neatdod, būs jāatdod ministrijai," aģentūrai LETA savu nostāju argumentēja politiķis.

Kā aģentūru LETA informēja IeM Preses centra vadītāja Laura Karnīte, uz tikšanos ar ministru ir aicināti Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības, Neatkarīgās policistu arodbiedrības, Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības LAKRS un Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finansu darbinieku arodbiedrības pārstāvji.

Latvijas ziņas