Septembris šogad bijis nedaudz siltāks, taču lietaināks par normu

Septembris šogad bijis nedaudz siltāks, taču lietaināks par normu, liecina aģentūras BNS apkopotā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Vislietainākais laiks septembrī bijis Liepājā, kur nolijuši 146 milimetri lietus, kas ir par 82 procentiem vairāk nekā parasti, savukārt sausākais laiks Vidzemē: Saulkrastu apkārtnē nolija 55 milimetri lietus, Skrīveros - 61 milimetrs lietus, Valkā - 63 milimetri, kas ir pat mazāk par ilggadējo klimatisko normu.

Vidējā mēneša gaisa temperatūra caurmērā Latvijā bijusi ap +12 grādiem, kas ir aptuveni pusgrādu virs normas. Siltākais laiks bijis Pāvilostā, kur vidējā temperatūra bijusi nedaudz virs +13 grādiem, savukārt mēneša visaugstākā temperatūra 25.septembrī fiksēta Ventspilī, kad pēcpusdienā bija +22,1 grāds, savukārt zemākā gaisa temperatūra 30.septembra rītā fiksēta Zosēnos, Daugavpilī un Saulkrastu apkārtnē - mīnus 0,8 grādi.

Septembra vidējā gaisa temperatūra ir no +10,3 grādiem Vidzemes un Alūksnes augstieņu rajonos (Zosēnos, Alūksnē) līdz +12,5..+13,1 grādam Baltijas jūras piekrastē (Ventspilī, Pāvilostā, Liepājā).

Septembrī vidēji ir 14 līdz 17 dienu ar nokrišņiem, to vidējā mēneša summa ir 72 milimetri. Valsts lielākajā daļā mēneša nokrišņu daudzums ir 60-80 milimetri, Kurzemes un Vidzemes augstieņu rietumu daļā - līdz 90-95 milimetriem

Par klimatisko normu uzskata vairāku gadu desmitu laika vidējos rādītājus.

Latvijas ziņas