Snigšana apgrūtina braukšanu

Ceturtdienas rītā Ziemeļkurzemē un Ziemeļvidzemē turpina spēcīgi snigt, tādēļ braukšanas apstākļi šeit ir slikti, liecina uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" informācija.

Ceļi ir sniegoti un slideni, sniegputenī pasliktinājusies redzamība. Braukšana visvairāk apgrūtināta pa šoseju Rīga - Ventspils, Rīga - Ainaži un Inčukalns - Valmiera - Valka, kā arī pa reģionālajiem un vietējiem ceļiem Ziemeļkurzemē un Ziemeļvidzemē.

Ceļi tiek tīrīti un kaisīti. Citviet valstī nokrišņu nav vai līst lietus un braukšanas apstākļi pārsvarā ir apmierinoši. Iepriekš uzsnigušā sniega dēļ apgrūtināta braukšana saglabājas arī pa vietējiem ceļiem Latgalē.

Spēcīgo nokrišņu zona turpina virzīties tālāk uz ziemeļiem un tuvākajās stundās valsts ziemeļos vēl gaidāma stipra snigšana, prognozē sinoptiķi. Pēc tam nokrišņi mitēsies, bet no dienvidrietumiem Latviju sāks šķērsot jauna nokrišņu zona, pārsvarā nedaudz līs, vietām snigs slapjš sniegs.

Valsts ziemeļos, īpaši Ziemeļvidzemē, braukšanas apstākļi tuvākajās stundās vēl var pasliktināties, bet vēlāk, nokrišņiem mitējoties, tie uzlabosies. Pievakarē ceļi vietām no jauna kļūs slideni.

"Latvijas Valsts ceļi" aicina izvēlēties mainīgajiem laika un ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas režīmu un ņemt vērā, ka uzturēšanas klases un atbilstoši tām nodrošinātie braukšanas apstākļi dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgi.

Latvijas ziņas