Šogad darba dienas netiek pārceltas

Valsts iestāžu darbiniekiem, kuriem noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, šogad darba dienas netiek pārceltas, atgādina Labklājības ministrija.

Tas ir saistīts ar to, ka šogad darba nedēļas ietvaros neveidojas situācija, kad viena darba diena ir starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku. Līdz ar to pērn Ministru kabinetam nebija nepieciešams izdod rīkojumu par darba dienu pārcelšanu 2011. gadā

Vienlaikus pašvaldības, komersanti un organizācijas, šogad nosakot darba un atpūtas laiku, var brīvprātīgi lemt par kādas darba dienas pārcelšanu.

Saskaņā ar Darba likuma 133.panta ceturto daļu, ja darba nedēļas ietvaros viena darba diena ir starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros.

Papildus informējam, ka atbilstoši likumam „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, ja svētku dienas — 4.maijs un 18.novembris — ir sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu. Šogad abas šīs svētku dienas ir darba dienā.

Latvijas ziņas