Šogad profesionālajā dienestā iestājušies par 23% vairāk karavīru, nekā bija iecerēts

Rīga, 23.jūl., LETA. Šā gada pirmajā pusgadā profesionālajā militārajā dienestā Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) iestājušies 176 karavīri, liecina NBS Apvienotā štāba apkopotā informācija.

Šā gada pirmajā ceturksnī dienestā iestājās 74 karavīri, bet otrajā - 102 karavīri, kas ir par 23% vairāk, nekā bija plānots rekrutēt šajā laika posmā, aģentūru LETA informēja NBS komandiera personīgā štāba Preses daļas virsnieks kapteinis Normunds Stafeckis. Savukārt no dienesta bruņotajos spēkos šogad atvaļinājās 137 karavīri, no kuriem 79 bija kareivju, 35 - instruktoru un 23 - virsnieku sastāva karavīri.

Pusēm vienojoties jeb pēc pašu vēlēšanās dienestu bruņotajos spēkos šogad atstāja 50 karavīri. Militārās disciplīnas pārkāpumu dēļ šogad atvaļināti 28 karavīri. Savukārt pārējie karavīri no dienesta atvaļināti, jo sasniedza maksimālo vecumu, beidzās profesionālā dienesta līgums, kā arī veselības stāvokļa dēļ.

LETA jau ziņoja, ka 2007.gadā atlasi izturēja 343 karavīri, no kuriem dienesta pildīšanai dažādās bruņoto spēku vienībās devās 296 karavīri, bet 47 sāka studijas Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.

Savukārt no dienesta bruņotajos spēkos pērn atvaļinājās 309 karavīri, no kuriem 160 bija kareivju, 86 - instruktoru un 63 - virsnieku sastāva karavīri. Pusēm vienojoties jeb pēc pašu vēlēšanās dienestu bruņotajos spēkos pērn atstāja 157 karavīri, par atvaļināšanās motivāciju minot zemo atalgojumu, neapmierinošas sociālās garantijas un citus, tostarp arī personīgus, iemeslus.

Patlaban NBS, kuri kā pirmie Baltijas jūras valstu reģionā 2007.gada 1.janvārī pārgāja uz personālsastāva komplektēšanu tikai ar profesionālā dienesta karavīriem, dienē vairāk nekā 5000 karavīru, no kuriem aptuveni 17,7% ir sievietes.

Latvijas ziņas