Šogad rajonā kūla degusi sešas reizes

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests  aicina zemes īpašniekus parūpēties par savu īpašumu -sakopt to rudenī, lai pavasarī to  neposta kūlas ugunsgrēki.

Viens no ugunsbīstamākajiem periodiem Latvijā ir pavasaris, kad ik dienas tiek reģistrēts desmitiem un pat simtiem kūlas ugunsgrēku, kuros izdeg zeme, sadeg ēkas un gūst apdegumus vai pat iet bojā cilvēki. Pavasarī cīņa ar kūlas ugunsgrēkiem ir jau cīņa ar sekām - ja rudenī lauki un arī pilsētas, dzelzceļa un ceļa malas būs sakoptas, nebūs kūlas, kam pavasarī degt.

Latvijā šogad reģistrēti 1093 kūlas ugunsgrēki, savukārt 2007.gadā - 2293 ugunsgrēki, bet 2006. gadā kūlas ugunsgrēku skaits sasniedza 7083. Neraugoties uz to, ka pirmie kūlas ugunsgrēki 2008. gadā tika reģistrēti jau februārī, pavasaris bija lietains, tādēļ plaši pērnās zāles degšanas gadījumi netika reģistrēti.

Kā liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā statistika, vismazāk kūlas ugunsgrēku šogad reģistrēts Alūksnes rajonā – 6, kā arī Saldus rajonā – 8, savukārt, visvairāk pērnā zāle degusi Rīgas pilsētā – 156, Rīgas rajonā – 124 un Daugavpils pilsētā – 80 reizes.

Kaut gan, salīdzinot ar lauku rajoniem, pilsētā izdeg daudz mazākas zemes platības, šie ugunsgrēki ir ļoti bīstami, jo apbūve ir daudz blīvāka, un kūlas ugunsgrēki apdraud dzīvojamās mājas, saimniecības būves, vēsturiskos pieminekļus u.c. pilsētas objektus. Ugunsgrēku rezultātā tiek piedūmota un piesārņota pilsētas teritorija.

Latvijas ziņas