Šogad Sieviešu dienā lielāks pieprasījums būs pēc lētākiem ziediem

Šogad līdz ar iedzīvotāju pirktspējas samazināšanos tirgotāji Starptautiskajā Sieviešu dienā, 8.martā, prognozē lielāku pieprasījumu pēc lētākiem ziediem, aģentūrai BNS atzina aptaujātie ziedu tirgotāji.

Tirgotāji gan norādīja, ka pašlaik vēl ir grūti precīzi prognozēt ziedu pirkšanas aktivitāti un tendences.

Ziedu salona "Lizante" vadītāja Ilvija Jonāne aģentūrai BNS pavēstīja, ka par pircēju aktivitāti vēl ir pāragri spriest. Viņa pieļāva, ka, iespējams, ziedu pirkšanas aktivitāte šogad varētu būt nedaudz mazāka kā citus gadus.

Par to, cik lielu summu un cik daudz ziedu iedzīvotāji varētu iegādāties, tirgotāji neņēmās spriest, prognozējot, ka saistībā ar pašreizējo ekonomisko situāciju lielāk uzmanību varētu pievērst ziediem no lētākā gala. Tirgotāji prognozēja, ka starp iecienītākajiem ziediem varētu būt tulpes, rozes un lilijas.

Lielveikala "Rimi" mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka dažas dienas pirms 8.marta ziedu iegāde ir aptuveni tādā pašā līmenī kā iepriekš. Ziedi lielākoties tiek pirkti tieši konkrētajā dienā vai dienu iepriekš.

Līdzīgi sprieda arī tirdzniecības tīkla "Maxima" preses sekretārs Ivars Andiņš, piebilstot, ka lielāko aktivitāti varēs novērot tieši konkrētajā dienā.

8.martā Latvijā svin Starptautisko Sieviešu dienu.

Latvijas ziņas