Šoruden ar elpceļu infekcijām slimo neparasti daudz iedzīvotāju 1

Šoruden ar elpceļu infekcijas slimībām slimo neparasti daudz iedzīvotāju un visvairāk saslimušo ir vecuma grupā līdz četriem gadiem, aģentūra BNS uzzināja Latvijas Infektoloģijas centrā.

Visplašāk izplatītās slimības ir adenovīruss, kas izpaužas ar iesnām, klepu un kakla sāpēm, un paragripa, kam raksturīgs balsenes iekaisums, kakla sāpes, dziļš klepus un ilgstoši paaugstināta temperatūra ap +37,2 līdz +37,5 grādiem. Šīs slimības, ja vien tās nerada komplikācijas, tiek ārstētas ambulatori, bet daudzi iedzīvotāji tomēr izvēlas konsultēties ar ārstiem.

Pagājušajā nedēļā saslimušo skaits uz 100 000 iedzīvotāju bija četri tūkstoši, kas ir ļoti daudz. Visvairāk saslimošo ir starp bērniem vecumā līdz četriem gadiem, un viņi arī slimību pārcieš smagāk.

Savukārt gripas vīruss šosezon Latvijā vēl nav konstatēts, un infektologi norāda, ka arī Eiropā šajā ziņā viss vēl ir mierīgi, vien Nīderlandē reģistrēti vairāki saslimušie.

Pagājušajā nedēļā arī sākusies vakcinācija pret gripu, un pote satur aizsargvielas pret trim dažādiem gripas paveidiem, informēja infektoloģijas centrā.

Latvijā šoziem varētu būt sastopami trīs gripas veidi - pandēmiskā gripa jeb H1N1 un divi sezonālās gripas tipi, tomēr, visticamāk, iedzīvotāji to tik sāpīgi kā pērn pandēmisko gripu neizjutīs. Par trim gripas vīrusu tipiem liecina ziņas no Dienvidamerikas un Austrālijas, kurām ziemas gripas sezona jau bijusi.

Latvijā gripas sezona varētu sākties kā parasti - janvāra beigās vai februāra sākumā. Pērn jau rudenī Latvijā sāka plosīties H1N1 gripa, bija pat tās epidēmija, un pēc komplikācijām nomira vismaz 39 cilvēki, par kuriem slimnīcas ziņoja LIC.

Komentāri 1

anna

Kas tur ko brīnīties, "miskates" vairumā vietu novietotas tā, ka iedzīvotāji pa tiem mikrobiem vazājas katru dienu cauri. Kāda tur imunitāte! Vienkārši dabā slimībasizvazātas plašā mērogā, un mitrajā laikā mikrobiem paradīze, tā vairojas, ka cilvēks nemaz nespēj pret tādu invāziju aisargāties. Nekādi gripas paveidi tie nav, stāvoklis ir daudz nopietnāks. Kur Alūksnē skatās PVD, ka šādas atkritumu savākšanas vietas nav norobežotas, vai vairs neatrodas pie daudzdzīvokļu mājām tur, kādreiz izbūvētajās tiešii šim nolūkam paredzētajās vietās? Lūk, steidzami risināma lieta, turklāt vaŗēja taču aplikt ar soda naudām un iekasēt valstij par labu milzīgas summas par noteikumu neievērošanu. Pie šā gada garā un lietainā rudens to mikrobu būs tā savairojies, ka visi slimos līdz pandēmijas līmenim.

pirms 10 gadiem, 2010.09.29 05:14

Latvijas ziņas