Starptautiskajā jauno izpildītāju konkursā "Jaunais vilnis 2008" uzvar dalībnieki no Gruzijas

Beidzoties starptautiskajam jauno izpildītāju konkursam "Jaunais vilnis 2008", par tā uzvarētāju kļuvis duets "Giorgia" no Gruzijas, savukārt Latvijas dalībnieks Dons žūrijas vērtējumā ierindojas ceturtajā vietā.

27.jūijā Dzintaru koncertzālē notika konkursa "Jaunais vilnis 2008" trešā konkursa diena, kurā dalībniekiem bija jāizpilda speciāli konkursam rakstītas dziesmas. Izpildot speciāli konkursam rakstītu dziesmu, visvairāk punktu - 119 - ieguva duets "Giorgia", savukārt Armēnijas dziedātājs Mger ieguva 117 punktus. Izpildot speciāli konkursam rakstītu dziesmu, 115 punktus no žūrijas saņēma Dons, itālietis Alessandro Ristori un Krievijas dziedātāja Jeļena Maksimova, savukārt Krievijas dziedātāja Irisa saņēma 114 punktus.

Pēc trīs konkursa dienām kopvērtējumā līderi ar 352 punktiem ir gruzīnu duets "Giorgia", otrās vietas ieguvēja ar 350 punktiem ir Krievijas jaunā zvaigzne Irisa, bet trešajā vietā ar 347 punktiem ierindojas itālietis Alessandro Ristori. Latvijas dziedātājs Dons ar 342 punktiem ierindojas ceturtajā vietā.

Piektajā vietā ar 341 punktu palicis Armēnijas dziedātājs Mger, Ukrainas grupa "Klipsi" ar 333 punktiem ierindojas sestajā vietā, dziedātājs Vladi no Izraēlas ar 326 punktiem ieņem septīto vietu, dziedātājs Omar no Kirgizstānas ar 325 punktiem ierindojies astotajā vietā, savukārt devīto vietu ar 323 punktiem ieņem Vācijas dziedātājs Saimons Novskijs. Desmitajā vietā ar 322 punktiem palikusi Krievijas dziedātāja Jeļena Maksimova.

Dona menedžeris Didzis Dumbris aģentūrai LETA minēja, ka Dona dalība šā gada "Jaunajā vilnī" bija mērķtiecīgs solis jaunas pieredzes gūšanai.

"Pēc cītīga darba Dons bija gatavs šim izaicinājumam - stāties uz skatuves kopā ar citiem talantīgiem jaunajiem mūziķiem. To atzina arī žūrija Latvijas dalībnieku atlases kārtā, savukārt konkursa trijās uzstāšanās dienās Dons parādīja lielisku vokālo sniegumu, un tas arī atzinīgi tika novērtēts no žūrijas puses. Pārējais ir lieliska pieredze, iemesls padomāt par to, kas būtu uzlabojams un kam būtu nepieciešams pievērst lielāku uzmanību," norādīja Dumbris.

Dons kā mūzikas autors ir izpelnījies atzinību ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Dona dziesma "Lights Out" tika atzīta par vienu no labākajām neatkarīgo autoru dziesmām "International Songwriting Contest 2006", kurā piedalījās 18 000 autoru ar savām dziesmām.

Šobrīd Dons gatavo izdošanai albumu, kas ierakstīts Anglijā vairāku mēnešu darba rezultātā. Latvijā Dons kā autors un izpildītājs ir ieņēmis stabilu vietu un ir mīlēts un pelts. "Pašlaik aizvadīts "Jaunais vilnis 2008", un par rezultātiem liecina fakts, ka daži no Krievijas atzītākajiem mūzikas producentiem jau piedāvā Donam noslēgt sadarbības līgumu. Taču, vai tas tā notiks, paliek savstarpējās saprašanās un abpusējas izvēles ziņā," minēja Dona menedžeris.

Jau ziņots, ka šovakar ar koncertu un uzvarētāju apbalvošanu noslēgsies starptautiskais jauno izpildītāju konkurss "Jaunais vilnis 2008".

Konkursa noslēguma koncerta īpašie viesi būs Monserata Kabaljē, Al Džero, Robins Gibs un Alla Pugačova, Nikolajs Baskovs, Valērijs Meladze, Larisa Doļina, grupas "Diskoteka avaria" un "Via Gra", kā arī Vladimirs Presņakovs, Dima Bilans un vēl daudzi citi mākslinieki.

Vakara vadītāji būs Ļera un Sergejs Lazarevs, kā arī Ksenija Sobčaka un Timurs Rodrigess.

Šogad starptautiskajā jauno izpildītāju konkursā "Jaunais vilnis" piedalījās 17 dalībnieki, kas pārstāvēja Armēniju, Baltkrieviju, Vāciju, Gruziju, Izraēlu, Itāliju, Kazahstānu, Kanādu, Kirgizstānu, Maķedoniju, Ukrainu, Somiju un Latviju.

Latvijas ziņas