Sulu ekspertu padome pasludina aprīli par sulu mēnesi 3

Lai stiprinātu sulu dzeršanas tradīcijas Latvijā un popularizētu veselīgu uzturu, Sulu ekspertu padome, kurā apvienojušies uztura, veselības, valsts institūciju un ražošanas speciālisti, pasludina aprīli par sulu mēnesi. Šogad par sulu mēneša tēmu ir izvēlēta sulu enerģija, kas ļauj uzlabot darbaspējas un sniedz možumu.

Sulu eksperti aicina iedzīvotājus Sulu mēnesī vairāk izvēlēties veselīgus produktus un neveselīgu dzērienu vietā izvēlēties uzturā sulas, kas ir bagātīgas ar vitamīniem un organismam nepieciešamām uzturvielām.

Sulu ekspertu padomes pārstāve, uztura speciāliste: Inga Pūce uzsver, ka aprīlis pēc senlatviešu kalendāra jau tiek dēvēts par sulu mēnesi. “Tāpēc arī turpinām šo tradīciju mūsdienās un izvēlamies aprīli kā mēnesi, kad izglītojam sabiedrību par sulu vērtīgajām īpašībām, dabīgumu un arī veselīgumu. Aprīlim ir arī simboliska nozīme – pēc garās ziemas mostas daba. Tādēļ šogad sulu mēnesi veltam sulu enerģijai.” pauž I.Pūce.

Sulās ir ne tikai vitamīni un dažādas organismam nepieciešamas uzturvielas, kā, piemēram, ogļhidrāti un minerālvielas, bet tās, pateicoties to īpašībām, arī sniedz enerģiju un možumu. Turklāt sulu sniegtā enerģija ir noturīgāka nekā citiem produktiem. Tādēļ sulu eksperti iesaka izdzert glāzi sulas no rītiem, lai uzlabotu koncentrēšanās un darba spējas.

Vienlaikus bērni un pieaugušie tiek aicināti piedalīties neparastā kolektīva saliedēšanas pasākumā - interaktīvā Vislatvijas sulu dzeršanas eksperimentā, kurā ikviens varēs pats pārliecināties, ka sula sniedz enerģiju un možumu un uzlabo koncentrēšanos un darbaspējas. Vairāk informācijas www.istasula.lv.

Komentāri 3

Sallija

Nu bāc, pat tekstā teikts, ka mūsu senči to tā jau dēvēja - sis ir atgadinajums un aicinajums piedalities kampana "Ista sula katru ritu" un Vislatvijas sulu dzersanas eksperimenta :) www.istasula.lv

Es ar kolegiem jau piedalos ;) Dzeram jauno CIDO Morning juice sulinu

pirms 10 gadiem, 2010.04.08 14:40

bravo

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Oooo, sulu eksperti izgudrojuši velosipēdu!

pirms 10 gadiem, 2010.04.02 23:11

Voldis

Aprīlis par "Sulu mēnesi ", mūsu senču rakstos, tiek saukts jau ļoti sen.

pirms 10 gadiem, 2010.04.02 12:56

Latvijas ziņas