Trūcīgajai personai varēs būt auto un nekustamais īpašums 8

Lai atvieglotu trūcīgas personas statusa saņemšanu sociāli ekonomiskās krīzes un strauja bezdarba pieauguma situācijā, valdība otrdien apstiprināja izmaiņas Ministru kabineta Noteikumos par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu.

Turpmāk, novērtējot cilvēka materiālo situāciju, neņems vērā cilvēka kredītsaistības. Ir arī paplašināts to kustamā un nekustamā īpašuma klāsts, kas netiek vērtēts, nosakot atbilstību trūcīgā statusam, informē Labklājības ministrija.

Tas nozīmē, ka, izvērtējot materiālo situāciju, pašvaldības neņems vērā dzīvokļa vai mājas iekārtu, apģērbu, sadzīves priekšmetus, bērna piederumus, kā arī lauksaimniecības inventāru – zemkopības rīkus, tehniku, lopus un citu kustamo mantu, uz kuru saskaņā ar tiesību aktiem nevar vērst piedziņu pēc izpildu dokumentiem. Netiks vērtēts ģimenes (personas) mājoklis un kādam no ģimenes locekļiem piederošs nekustamais īpašums vai tā daļa, kurā dzīvo kāds no ģimenes locekļu pirmās pakāpes radiniekiem. Tāpat neņems vērā arī vienu automobili, ja tas ģimenes īpašumā ir ilgāk par 24 mēnešiem, kā arī vienu velosipēdu katram ģimenes loceklim vai motociklu, motorolleru vai mopēdu, kas ir ģimenes (personas) īpašumā.

Vienlaikus netiek paredzēta nepieciešamība izvērtēt iespēju gūt ienākumus no pārējā īpašuma. Taču pašvaldībai jānosaka kritēriji attiecībā uz personas īpašumā esošu zemi, mežu, ēkām.

Vienlaikus, lai iegūtu trūcīgas personas statusu, noteikts pienākums nestrādājošam darbspējīgam cilvēkam reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā. Atvieglojot administratīvo procedūru ģimenes (personas) statusa noteikšanai, trūcīgā izziņu turpmāk izsniegs uz 6 un 12 mēnešiem iepriekšējo 3 un 6 mēnešu vietā. Ģimeni (personu) atzīs par trūcīgu no tā mēneša pirmā datuma, kurā pieņemts lēmums par minētā statusa piešķiršanu.

Noteikumi stāsies spēkā vai tiks piemēroti ar 1.aprīli. Tie darbosies līdz 2011.gada 31.decembrim, kad saskaņā ar Sociālās drošības tīkla stratēģiju paredzēti atbalsta pasākumi trūcīgām personām, kā arī valsts līdzfinansējums pašvaldībām GMI pabalsta izmaksām (50% apmērā) un dzīvokļa pabalsta izmaksām (20% apmērā).

Pēc Labklājības ministrijas rīcībā esošās informācijas no pērngada jūlija līdz decembrim vidēji mēnesī trūcīgā statusu noteica 72 122 personām. 2010.gada februārī trūcīgo personu skaits bija 125 020 personas.

Komentāri 8

sencleaps

http://www.kdfokodlps.com - kdfokodlps , kdfokodlps - http://www.kdfokodlps.com

pirms 8 gadiem, 2012.09.14 11:41

ss

idiotisms es to maju jau esmu nopircis atdevis naudu un pec jau niem likumiem sanak ka man ta maja atkal jaatper tik jamaksa nodokli visu muuzu nafig man ta maja vajadziga cik reizes var maksat par vienu un to pasu es tapat jau visu laiku maksaju nodoklus

pirms 10 gadiem, 2010.04.03 01:41

doma

Tāpēc arī Latvijā tik daudz nepaēdušo, ka pārāk daudz bezgožu !
Ja vienai daļai tautiešu būtu vairāk goda jūtu,
Latvija būtu pārtikusi un bagāta, ne tikai paēdusi !
Pievienojos t-dziesmai !

pirms 10 gadiem, 2010.03.31 20:51

t-dziesma

Dod Dieviņi citam dot, ne no cita mīļi lūgt.
Ja kādam nabagu tēlot ir gods, lai viš tā dar, es labāki aiz nabadzības godu nezaudēju.

pirms 10 gadiem, 2010.03.31 11:19

Mums viena kundzīte visu laiku griež mežus kuri ir īpašumā, ir saimniecība, traktortehnika un arī saņem visus trūcīgo labumus (pakas, zīmes, atlaides). Vajag tusēt ar deputātiem un tad jūsu materiālais stāvoklis nav aktuāls šāda statusa iegūšanai!

pirms 10 gadiem, 2010.03.30 22:49

nu, nu

Mums te viena semeika pagastā skaitās trūcīga, jo saņem tās ''nabagu pakas'', bet dēliņš nupat nopirka auto. Ne jau šādu tādu, bet diezgan lepnu.

pirms 10 gadiem, 2010.03.30 15:46

Latvijas ziņas