Ūdens tīrības saglabāšanai izveidots "Mangaļi dabas fonds"

Lai rūpētos par Latvijas ūdens tīrību un ūdens resursiem, dabīgais minerālūdens "Mangaļi" sadarbībā ar Latvijas vides ekspertiem izveidojis "Mangaļi dabas fondu", informē fonda idejas autore un dibinātāja, dabīgā minerālūdens "Mangaļi" attīstības vadītāja Inese Rone.

"Mangaļi dabas fonds" šogad aicinās iedzīvotājus kopīgiem spēkiem attīrīt Latvijas mazās upes, strautiņus un piedalīties pasaulē unikālā akcijā "Liec upē akmeni".

Fonda misija ir izglītot un informēt iedzīvotājus par Latvijas ūdens resursu bagātību, vienlaicīgi skaidrojot, kā pēc iespējas efektīvāk saglabāt tīrus ūdens resursus gan individuālā, gan sabiedrības līmenī.

Šogad "Mangaļi dabas fonds" īpašu uzmanību pievērsīs Latvijas mazajām upēm un strautiņiem, lai kopīgiem spēkiem palielinātu upju un strautu pašattīrīšanās spējas.

"Latvija var lepoties ar ūdens resursu bagātību, jo valsts teritorijā ir vairāk nekā 12 000 upju un strautu. Diemžēl šo dabas bagātību visbiežāk pieņemam kā pašsaprotamu un aizmirstam, ka par ūdens tīrības un dzidrības saglabāšanu ir jārūpējas, lai arī nākamās paaudzes to varētu piedzīvot un izbaudīt," pauda Rone.

Latvijas Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas datu un plānojumu departamenta vecākais eksperts Andris Urtāns vēstīja, ka attiecībā uz ūdens resursu saudzēšanu būtiski ir apzināties, ka svarīgi ir ne tikai samazināt piesārņojumu nokļūšanu upēs, bet arī veicināt upju pašattīrīšanās spējas palielināšanos, lai upes un strauti būtu bioloģiski daudzveidīgāki, tīrāki, straujāki un dzidrāki.

Latvijas ziņas