Uz robežas sāks ar degvielas vedēju kontroli 4

Valsts robežsardze turpmāk uz austrumu robežas pastiprināti kontrolēs tā saucamos degvielas vedējus, kuri izmanto ar pārbūvētām benzīna bākām aprīkotus transportlīdzekĜus.

Šāda nepieciešamība, lai samazinātu rindas uz robežas, trešdien definēta iekšlietu ministra pienākumu izpildītāja Aigara Štokenberga vadītajā operatīvajā sanāksmē.

 

Arī patlaban reizēm tiek pieėerti lētās degvielas ievedēji no Krievijas un Baltkrievijas ar aizliegti pārbūvētām bākām, taču robežsardzes aprīkojums tādu noteikšanai ir ierobežots. Turpmāk pastiprināto pārbaudi veiks robežsargi, piesaistot sertificētu ekspertu, kurš var konstatēt pārbūvi.

 

Par šīs ieceres īstenošanu tuvākajā laikā būs diskusija ar Ceļu satiksmes drošības direkciju
(CSDD), kuras rīcībā ir nepieciešamā aparatūra un apmācīti speciālisti. Valsts robežsardze
arī ierosina vērtēt nepieciešamību grozīt likumu «Par akcīzes nodokli», nosakot regularitāti attiecībā uz degvielas ievešanu - ne vairāk kā reizi nedēļā, nevis diennaktī, kā tas ir tagad.

Komentāri 4

ha

Šāda nepieciešamība, lai samazinātu rindas uz robežas...DDD ...tikai rindas garumu palielinās, jo katra kontroles procedūra prasa laiku, taču braucēju mazāk nepaliks un degvielas vedēji arī nav muļķi un ar pārbūvētām bākam brauc tikai retais. Kārtējais valdības nekompetences šedevrs nāk pasaulē. Labāk lai pārskata valsts akcīzes nodokli, pie līdzīgām cenām neviens uz RU nedzīsies.

pirms 9 gadiem, 2011.06.16 15:39

viesulis

Ko nu vēl var ierobežot,ja atgriežoties no Krievijas ved 1 litru degvīna,2 paciņas cigarešu un 10 litrus degvielas kanniņā.Tas ,kas bākā vispār neskaitās prece.Ministra kungs laikam nezina,ka viņa tā dēvētie''degvielas vedēji'',uz Krieviju brauc ar komerc vai darījumu vīzām,ko izdevušas Krievijas valsts iestādes.Nav skaidrs,uz kāda pamata viņš ierobežos mūsu valsts pilsoņiem veikt darījumus Krievijā.Būtu labāk domājis,kā paātrināt robežas šķērsošanu,lai uzņēmējiem nav tik ilgi jānīkst uz robežas nevis te izgudrojis visādus bezsakarus.

pirms 9 gadiem, 2011.06.16 15:35

abc

Štokenbergs ir populists, sen jau neviens nebrauc ar pārbūvētām bākām.

pirms 9 gadiem, 2011.06.16 15:02

b

Mulkibas. Robezu varu skersot cik gribu. Un ja man baka ir originala, tad lai iepus man lipa. Sadi ierosinajumi ir tiesi personu parvietosanas ierobezojumi. Ja es vedu ko aizliegtu, tad savadak, bet ja autinam ir pilna baka, tad man ir kaut kada veida ari japarvietojas.

pirms 9 gadiem, 2011.06.16 13:37

Latvijas ziņas