Vai jūlijā sagaidāms karstums?

Liepu mēnesis jūlijs būs vasarīgi silts, bet bez ilgstoša karstuma. Tā savā mājas lapā raksta laika vērotājs Vilis Bukšs.

V.Bukšs stāsta, ka pagājušās ziemas galvenais mēnesis janvāris līdz mēneša vidum bija rudenīgs un tikai mēneša otrajā pusē iestājās ziemai raksturīgi laika apstākļi. Tas norāda, ka arī jūlijs mainīsies no mitrāka mēneša pirmajā pusē uz sausāku pēdējās nedēļās.

Līdz Vecajiem Pēteriem (12.jūlijs) vasarīgi siltas, daždien arī karstas un saulainas dienas mīsies ar īslaicīgu lietu un pērkona negaisiem. Siena gatavošanai būs ne visai labvēlīgs laiks, lai gan pa starpām saulainas un vējainas dienas ātri vien izžāvēs lietusgāžu radīto slapjumu.

Jūlija otrajā pusē lielākoties būs sauss, un tikai mēneša beigās varētu pieaugt lietus iespējamība. Augusta sākumā var iegriezties arī īslaicīga karstuma vilnis, kam var sekot pērkona negaisi.

7.jūlijā beidzas Zāļu dienas un sākas siena laiks. Šajā dienā savāktajām pļavu zālēm ir īpašs dziedinošs spēks. Tāpat rīta rasai un visiem avotu, strautu un aku ūdeņiem. Ticējums vēsta, ja šī diena ir lietaina, būs slikts siena un ražas novākšanas laiks.

10. jūlijs - Septiņu brāļu diena. Ja šajā dienā līst, līs septiņas nedēļas. Vasara būs mitra līdz atvasarai. Vecajos Pēteros vasara nobirdina pirmo asaru un no koka norauj pirmo lapu. Šajā dienā lakstīgala beidz dziedāt un dzeguze kūkot. Ja šī diena ir skaidra, būs bagāts gads un laba raža. Zeltains rīts - būs jauks siena laiks.

20.jūlijs - Pērkonam veltīta diena. Ja diena lietaina, būs maz ugunsgrēku, bet daudz ūdens. Ja uz šo laiku nogatavojušās mellenes, tad arī rudzi nobrieduši.

Ap Jēkabiem (25.jūlijs) sākās labības pļauja. Ticējumi vēsta, ja rītā rasa un migla, tad atlikusī vasara būs sausa un karsta. Ja Jēkabos ap sauli mazi mākonīši būs sniegiem bagāta ziema. Ja silta un gaiša Jēkaba diena - būs auksti Ziemassvētki.

Ja Annas dienā (26.jūlijs) līst, līs vēl divas nedēļas un rudens būs slapjš un ziema sniegaina. Ja diena saulaina, būs sauss rudens.

Latvijas ziņas