Vakar notikušais gājiens Rīgā pulcējis vairāk nekā 3000 Gruzijas atbalstītāju

Rīga, 12.aug., LETA. Vakar, 11.augustā, Rīgā notikušais atbalsta gājiens Gruzijai pulcējis aptuveni no 3000 līdz 3500 cilvēku, liecina drošībnieku aplēses.

Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) ģenerālsekretārs Sandis Šrāders aģentūrai LETA norādīja, ka LATO bija gaidījis uz atbalsta gājienu ierodamies aptuveni 1000 cilvēku, līdz ar to akcija izdevusies labāka un plašāk apmeklēta, nekā bija plānots.

Šrāders solīja, ka LATO, sekojot līdzi notikumu attīstībai Gruzijā, plāno arī turpmāk veikt dažādas aktivitātes. Piemēram, viena no aktivitātēm varētu būt publiska akcija sabiedrības uzmanības pievēršanai pirms decembrī plānotās NATO ārlietu ministru sanāksmes Briselē.

LETA jau ziņoja, ka pirms plānotā gājiena uz Krievijas vēstniecību pie Brīvības pieminekļa Rīgā pulcējas vairāki simti Gruzijas atbalstītāju. Dažāda gadagājuma cilvēkiem rokās bija baltas rozes, bet vairāki jaunieši bija uzvilkuši krekliņus ar uzrakstiem "Pamesti = miruši", "Glābiet Gruziju".

Bija sagatavoti vairāki plakāti. Iedzīvotāji bija izrotājušies ar Latvijas un Gruzijas karodziņiem.

Starp plānotā gājiena dalībniekiem bija arī Rīgas domes deputāti Dainis Īvāns (LSDSP), Einārs Cilinskis (TB/LNNK), Saeimas deputāte Sandra Kalniete (PS), Eiropas Parlamenta deputāts Ģirts Valdis Kristovskis (PS), Saeimas deputāts Kārlis Šadurskis (PS), Ina Druviete (PS), kultūras ministre Helēna Demakova (TP).

Pasākumu pie Brīvības pieminekļa uzraudzīja aptuveni 20 policisti.

Kā ziņots, gājienu Gruzijas atbalstam rīkoja LATO.

Latvijas ziņas