Valdība atbalsta likumprojektu, lai precizētu peldvietu definīciju

Valdība otrdien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) izstrādātos grozījumus Ūdens apsaimniekošanas likumā, lai precizētu peldvietas definīciju un arī ārvalstu tūristi varētu apmeklēt Latvijas peldvietas.

Patlaban likuma pants skan, ka peldvieta ir peldēšanai paredzēta labiekārtota vieta vai arī jebkura vieta jūras piekrastē un pie iekšzemes ūdeņiem, kurā peldēšanās ir droša un nav aizliegta un kuru iedzīvotāji izmanto atpūtai peldsezonas laikā.

Tā kā peldvietas definīcija, pēc VM uzskata, ir pārāk vispārīga, jo no likuma izriet, ka peldvieta nevar būt jebkura vieta pie ūdens, bet gan labiekārtota vieta, VM uzskata, ka vārdi "jebkura vieta" līdz šim radījuši pārpratumus.

Turklāt peldvietu izmanto ne vien Latvijas iedzīvotāji, bet arī ārvalstu tūristi, "līdz ar to esošajā definīcijā ir nepamatoti sašaurināts peldvietu izmantojošo personu loks", paskaidro ministrija, rosinot vārdu "iedzīvotāji" aizstāt ar "cilvēki".

Tādēļ jaunā peldvietas definīcija, kas precizēta likumprojektā, skanēs, ka tā ir "peldēšanai paredzēta labiekārtota vieta jūras piekrastē vai pie iekšzemes ūdeņiem, kuru cilvēki izmanto atpūtai peldsezonas laikā".

Latvijas ziņas