Valmieras maratons 2008

Vēl tikai dažas dienas līdz Starptautiskajam Valmieras maratonam, kad noskaidrosies, kurš būs Latvijas čempions maratona distancē 2008. Vai šogad tiks pārspēti 1985. gadā uzstādītie Valmieras maratona rekordi attiecīgi sieviešu un vīriešu konkurencē un kurš saņems naudas prēmiju 1000 eiro apmērā?

Kā apliecinājums tam, ka konkurence būs sīva, ir Valmieras maratona 2008 dalībnieku saraksts, kas apskatāms www.valmieras-maratons.lv , kur starp dalībnieku vārdiem redzami:

Latvijas soļotāja Jolanta Dukure, kura 2006. gada Eiropas čempionātā ierindojās augstajā 9. vietā, uzstādot personīgo rekordu 20 km soļojumā  un vienlaicīgi arī valsts rekordu. Jolanta ir olimpisko spēļu dalībniece un daudzkārtēja Latvijas čempione.
soļotājs Igors Kazakevičs, kurš 2008. gada Pekinas olimpisko spēļu 50 km soļojumā ieguva 16. vietu, finišējot ar jaunu personīgo rekordu.
bijušais Latvijas izlases batlonists Jēkabs Nākums, kurš 1998. gadā Nagano olimpiskajās spēlēs izcīnija piekto vietu sprinta distancē.
daudzkartējā Latvijas čempione kalnu slēpošanā –  Ulla Freiberga.
Poļina Jeļizarova – zelta medaļas ieguvēja  Eiropas junioru čempionātā 3000 metru kavēkļu skrējienā.
Normunds Freimanis – daudzkārtējs Latvijas čempions militārajā daudzcīņā.
Nadežda Kavtaskina – daudzkārtēja pasaules čempione veterāniem dažādās skriešanas distancēs.
Latvijas vieglatlēts Valērijs Žolnerovičs - Pekinas Olimpisko spēļu dalībnieks, Latvijas čempions 3000 metru šķēršļu skrējienā.
Anita Liepiņa – vairāku olimpiāžu dalībniece, daudzkārtēja Latvijas čempione un pagājušā Valmieras maratona uzvarētāja!

Valmieras maratona 2008 Sabiedrisko attiecību projekta vadītāja Elīna Krūkle informē, ka au tagad zināms, ka Valmieras maratonā 2008 piedalīsies ne tikai Latvijas sportisti un sportiski aktīvie Latvijas iedzīvotāji, bet arī dalībnieki no tuvākām un tālākām valstīm, piemēram, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Polijas, Norvēģijas, Somijas, Vācijas, Kanādas, Amerikas Savienotajām Valstīm.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis, raksturojot Valmieras maratonu atzina, ka maratons ir uzdrīkstēšanās pieņemt izaicinājumu, vienlaicīgi tas ir sporta pasākums ikvienam – gan lieliem, gan maziem, gan sporta profesionāļiem, gan dalībniekiem, kuriem tas ir hobijs un veselīga dzīvesveida sastāvdaļa.
Pirmo reizi Valmieras maratona vēsturē, šogad īpaši tiek aicinātas piedalīties skolu un uzņēmumu komandas. Speciālos ielūgumus – izaicinājumus Valmieras maratonam ir saņēmušas vairākas Vidzemes skolas, kā arī 100 lielākie Latvijas uzņēmumi. Gan sportiski aktīvākā uzņēmuma komanda, gan skola komanda ar vislielāko dalībnieku skaitu saņems īpašas specbalvas – attiecīgi uzņēma komanda saņems Nordea bankas sarūpēto balvu, savukārt skolas komanda - dāvanu karti Ls 300 vērtībā skolas sporta inventāra iegādei.

Īpašus ielūgumus dalībai Valmieras maratonā 2008 saņēmuši arī Limbažu, Valkas, Rūjienas, Mazsalacas, Alojas, Cēsu un Smiltenes pilsētu mēri un iedzīvotāji. Tāpat dalību Valmieras maratonā 2008 pieteicis Rīgas domes deputāts Deniss Goba.
Maratona organizētāji ir parūpējušies arī par sportotgribētājiem no Rīgas, organizējot autobusu, kurš aties 28.septembrī, plkst.9:00 no SPORTLAT veikala Rīgā, A.Deglava ielas 7. Atpakaļ autobuss brauks pēc apbalvošanas ceremonijas. Maksa abos virzienos ir 5 LVL. Pieteikties uz autobusu var maratona mājas lapā.

Šobrīd Valmieras maratonam 2008 pieteikušies vairāk kā 540 dalībnieki, taču dalībnieku skaits ar katru stundu pieaug. Pieteikties maratonam iespējams interneta mājas lapā www.valmieras-maratons.lv sadaļā Pieteikšanās.

Latvijas ziņas