Valsts budžetā veiks vēl lielāku izdevumu samazinājumu

Šodien valdība ārkārtas sēdē akceptēja izmaiņas nākamā gada valsts budžeta projektā, nosakot vēl lielāku izdevumu samazinājumu. Valdība strādās pie budžeta deficīta ar 1,5% no iekšzemes kopprodukta līdzšinējo 1,85% vietā.

Tāpat šodien nolemts, ka atlīdzības fonds valsts pārvaldē tiks samazināts par 5%, bet iepirkumi - par 3%. Kopumā valdība samazinās izdevumus par aptuveni 200 miljoniem latu.

Godmanis informēja, ka koriģēta tiks arī iekšzemes kopprodukta prognoze, kas līdzšinējo 2% vietā tiks mainīta uz negatīvu mīnus 1% izaugsmi.

Premjers arī izdevis rīkojumu, ka patlaban bez īpaša valdības lēmuma valsts pārvaldē strādājošiem līdz gada beigām nevarēs izmaksāt prēmijas.

Kā ziņots, ministrijām un citām centrālajām valsts iestādēm iepriekš tika uzdots par 10% samazināt izdevumus atlīdzībai un par 3% samazināt izdevumus precēm un pakalpojumiem.

Sestdien, 8.novembrī, sasaukta valdības ārkārtas sēde, kurā kopumā tiks skatīti valdības rosinātie izdevumu samazinājumi, kā arī Saeimas deputātu priekšlikumi.

LETA jau ziņoja, ka Saeima iepriekš konceptuāli atbalstīja nākamā gada valsts budžeta projektu, kurā paredzēts 1,85% deficīts no IKP. Līdz budžeta izskatīšanai 2.lasījumā politiķi apņēmās budžeta deficītu samazināt līdz 1,5%.

Deputāti priekšlikumus varēs iesniegt līdz 3.novembrim, bet budžetu plānots pieņemt Saeimas ārkārtas sēdē 14.novembrī.

Latvijas ziņas