Valsts daļēji kompensēs Lembergam zaudējumus par nepamatotu apsūdzību Grinberga lietā 1

Rīga, 2.sept., LETA. Tieslietu ministrija (TM) nolēmusi daļēji atlīdzināt Ventspils mēram Aivaram Lembergam nodarītos zaudējumu saistībā ar nepamatotu saukšanu pie kriminālatbildības tā dēvētajā Grinberga lietā.

Šāds lēmums pieņemts, izskatot Lemberga maijā iesniegto iesniegumu, kurā viņš prasīja atlīdzināt 104 450 latu zaudējumus, aģentūrai LETA sacīja TM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Jana Saulīte.

Saulīte neatklāja konkrētu summu, kas tiks kompensēta, norādot, ka saskaņā ar likumu "Par izziņas iestādes, prokuratūras vai tiesas nelikumīgas vai nepamatotas rīcības rezultātā nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu" un ar bijušā TM valsts sekretāra Mārtiņa Bičevska rīkojumu informācija par lēmumiem atlīdzināt zaudējumus klasificēta kā ierobežotas pieejamības informācija.

Lemberga advokāts Armands Šūmanis aģentūrai LETA sacīja, ka lēmums Lembergam ir izsūtīts 29.augustā, taču viņa rīcībā vēl nav informācijas, vai Ventspils mērs to ir saņēmis. Šūmanis sacīja, ka šī iemesla dēļ viņš patlaban nevar pateikt, kādu summu valsts izmaksās viņa klientam.

LETA jau ziņoja, ka Lembergs vērsās ar iesniegumu TM, prasot atlīdzināt viņam zaudējumus saistībā ar nepamatotu saukšanu pie kriminālatbildības tā dēvētajā Grinberga lietā.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Šūmanis, trīs Latvijas tiesu instances Lembergu pilnībā attaisnojušas šajā lietā un konstatējušas, ka Lemberga darbībās nav bijušas noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes.

Līdz ar to Lembergs ir "spiests izdarīt secinājumu", ka viņam uzrādītā apsūdzība smagu noziegumu izdarīšanā un lēmums par viņa saukšanu pie kriminālatbildības ir bijuši nepamatoti, norāda Šūmanis.

Saskaņā ar likuma "Par izziņas iestādes, prokuratūras vai tiesas nelikumīgas vai nepamatotas rīcības rezultātā nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu" 7.panta pirmās daļas 1.punktu personai, kura ir attaisnota, ir tiesības uz zaudējumu atlīdzību pēc attaisnojošu spriedumu spēkā stāšanās, sešu mēnešu laikā TM iesniedzot rakstveida iesniegumu, zaudējumu nodarīšanas faktu un zaudējumu apmēru apliecinošus dokumentus.

Tādējādi saskaņā ar likumu un Kuldīgas rajona tiesas 2007.gada 22.maija spriedumu Lembergs ir tiesīgs prasīt zaudējumu atlīdzību sakarā ar nepamatotu saukšanu pie kriminālatbildības laika posmā no 2006.gada 26.maija līdz 2008.gada 4.februārim.

Lembergs lūdza viņam atlīdzināt nodarītos zaudējumus, kas saistīti ar zvērināto advokātu sniegto pakalpojumu apmaksu, - kopā 104 450 latus, ieskaitot 18% pievienotās vērtības nodokli.

Iesniegumam pievienoti maksājumu uzdevumu apliecinoši dokumenti un kvītis.

Šūmanis norādīja, ka šis ir tikai pirmais no iesniegumiem, ar kuru Lembergs vērsīsies tiesībaizsardzības iestādēs par viņam nodarīto kaitējumu.

Komentāri 1

padre

Tieši tas jau arī ir paradoksāli mūsu valstī,ka tev var būt taisnība,bet ja tev nav par ko to pierādīt,tad vari cīnīties ar vējdzirnavām kamēr nelabi paliek.Un vēl jautājums,varbūt kāds zina,mūsu valsts vispār kādā tiesā ir uzvarējusi?

pirms 12 gadiem, 2008.09.05 17:53

Latvijas ziņas