Valsts dzimšanas dienā iedzīvotājiem būs četras brīvas dienas

Saistībā ar Latvijas 90 gadu jubileju novembrī iedzīvotājiem būs četras brīvas dienas, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Organizācijas nodaļā.

Valsts svētku diena - 18.novembris - šogad ir otrdienā, un valdība ir nolēmusi, ka pirmdiena, 17.novembris, būs brīvdiena, kas valsts iestādēm būs jāatstrādā nākamajā sestdienā, 22.novembrī.

Četras brīvas dienas Latvijas 90.jubilejas priekšvakarā būs kā neliela dāvana Latvijas iedzīvotājiem.

Garajās brīvdienās cilvēkiem būs iespēja svinēt Latvijas dzimšanas dienu, jo pasākumu programma ir plaša un interesanta visos Latvijas novados. Latvijas jubilejas dienasgrāmatas "www.lv90.lv" kalendārā var ērti atrast informāciju par daudziem un dažādiem svētku pasākumiem. Tāpēc ikviens tiek aicināts regulāri ieskatīties Latvijas jubilejas dienasgrāmatā un atrast savus svētkus.

Statistika liecina, ka Latvijā darbinieks vidēji strādā daudz vairāk nekā, piemēram, Lietuvā vai Igaunijā. Lietuvā vidējais darba nedēļas garums ir 39,8 stundas, Igaunijā - 41,5 stundas, bet Latvijā - 43 stundas. Tas nozīmē, ka gada laikā Lietuvā darbinieks vidēji strādā par 153,6 stundām mazāk, bet Igaunijā - par 72 stundām mazāk nekā Latvijā.

Brīvdienas šajā novembrī ir spēkā saskaņā ar Ministru kabineta šā gada 8.aprīļa rīkojumu, kas paredz pārcelt no valsts budžeta finansējamām valsts pārvaldes iestādēm darba dienu, pirmdienu, 17.novembri, uz sestdienu, 22.novembri, kā arī rekomendēt šādu kārtību arī pašvaldībām, komersantiem un organizācijām.

Latvijas ziņas